Propozycja na lato. Innovation Camp, czyli biznesowe wakacje dla nastolatków

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER przygotował letnią propozycję dla młodych ludzi, którzy nie boją się wyzwań, mimo wakacji - otwarci są na naukę nowych umiejętności i gotowi są rozkręcić swoją kreatywność na pełną parę. Poszukiwane są firmy, które chciałyby zaangażować się w tworzenie projektu.
25.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
grupa młodych ludzi na zdjęciu
Innovation Camp, czyli biznesowe wakacje dla nastolatków
Fot. GIP Starter

Co to jest Innovation Camp

Innovation Camp to pięciodniowy, dzienny obóz biznesowy dla gdańszczanek i gdańszczan z roczników 2004 - 2008. Realizowany będzie w formie innovatonu, czyli czterodniowego maratonu tworzenia innowacji / prototypu rozwiązania na zadany problem. Zadania dla obozowych zespołów projektowych pochodzić będą z puli rzeczywistych wyzwań przygotowanych przez partnerów biznesowych - instytucje i firmy współpracujące przy przedsięwzięciu. 

XXI edycja na finiszu. Wręczono nominacje w projekcie Wakacyjny Staż

Jakie wyzwania stawia biznes?

Innovaton to praca zespołowa, bo przy tworzeniu rozwiązań potrzebne są różne umiejętności, kompetencje i zainteresowania, i w taki też sposób będzie dobierany skład poszczególnych teamów.

Przykładowe wyzwania zadane przez firmy/instytucje w ubiegłym roku to:

  • Jak zachęcić ludzi do bycia bardziej eko wykorzystując w tym celu potencjał branży IT, sztucznej inteligencji, automatów i robotów;
  • Jak uatrakcyjnić wizytę w zoo dla młodych odwiedzających, by oferta spełniała ich oczekiwania i potrzeby adekwatne do zróżnicowanego wieku oraz była dostępna niezależnie od pory roku.

Więcej o ubiegłorocznej edycji Innovation Camp

grupa ludzi wokół stołu, młodzi i starsi
Innovaton zakończy się sesją prezentacji pomysłów przed jury, które wybierze najciekawsze rozwiązania.
Fot. GIP Starter

Design thinking i inne narzędzia

Młodzież nie będzie pozostawiona sama sobie w poszukiwaniu innowacji. Zespoły projektowe wesprą eksperci z biznesu, młodzi dowiedzą się też, jak pracować metodami design thinking oraz pitching. W tym pracowitym tygodniu będzie też czas na wizyty studyjne u partnerów biznesowych Campu. 

Innovaton zakończy się sesją prezentacji pomysłów przed jury, które wybierze najciekawsze rozwiązania. 

młodzież stoi wokół wielkiego logo firmy Intel, przed budynkiem
Wizyta studyjna w Intelu podczas Innovation Camp 2022
Fot. GIP Starter

Jak być eko na morzu? Poznaj “Katalog Żeglarza Bałtyckiego” dla młodzieży i nauczycieli

Rekrutacja na Innovation Camp

Jak dostać się na Innovation Camp, który odbędzie się między 21 a 25 sierpnia 2023  w siedzibie GIP Starter przy ul. Lęborskiej 3 b). Trzeba wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, przygotować 350 zł (opłata za udział w tym wyżywienie i potrzebne materiały) i… wpisać się na listę rezerwową.

grupa młodych ludzi na scenie
Wielki finał
Fot. GIP Starter

Firmy gotowe na Innovation Camp poszukiwane

 - Wciąż jeszcze zapraszamy firmy gotowe zaangażować się w projekt: zaproponować wyzwanie na innovaton, przygotować wizytę studyjną dla młodzieży i wyznaczyć pracownika, który w trakcie realizacji będzie wspierał zespół w pracy - wylicza Anna Malinowska z działu edukacji GIP STARTER. - Ubiegłoroczne odpowiedzi młodych ludzi na postawione wyzwania bardzo się spodobały. Prace nad wdrożeniem dwóch rozwiązań są na ukończeniu.

Kontakt w sprawie współpracy w projekcie a.malinowska@inkubatorstarter.pl

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże