• Start
  • Wiadomości
  • Infoshare 2021 powraca stacjonarnie. To już 15. rok technologicznej konferencji w Gdańsku

Infoshare 2021 powraca stacjonarnie. To już 15. rok technologicznej konferencji w Gdańsku

“Share what is worthy”, czyli “dziel się tym, czym warto” to hasło od 15 lat już towarzyszy konferencji technologicznej Infoshare - przestrzeni spotkań świata nowych technologii, biznesu i startupów. W czwartek i piątek (14 i 15 października) na 5 scenach tematycznych w halach AMBEREXPO wystąpi ponad 150 prelegentów. Tradycyjnie w halach zainstalowano także stoiska partnerów wydarzenia, a wirtualnie realizowane jest też startup expo.
14.10.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Po uroczystym otwarciu, na Inspire Stage Infoshare 2021 pojawiła się pierwsza prelegentka - Erika Cheung współ demaskatorka największego oszustwa w historii startupów - amerykańskiej firmy Theranos
Po uroczystym otwarciu, na Inspire Stage Infoshare 2021 pojawiła się pierwsza prelegentka - Erika Cheung współ demaskatorka największego oszustwa w historii startupów - amerykańskiej firmy Theranos
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Po konferencyjne bilety sięgnęło w tym roku ponad 6,5 tysiąca osób (warto podkreślić, że dedykowany młodym firmom startup pass jest po raz pierwszy dostępny za darmo, obok tradycyjnego basic pass). 

W tym roku konferencja odbywa się zarówno w wersji off- jak i online. Poprzednia, trwająca sześć dni edycja online przyciągnęła ponad 7500 uczestników.

- Bardzo się cieszę, że mogę Was powitać w Gdańsku. Ostatni raz spotkaliśmy się tu w maju 2019 roku. Potrzebne było blisko 2,5 roku, byśmy znów się zobaczyli - Grzegorz Borowski, prezes zarządu Infoshare, otwierając wydarzenie nie krył radości z osobistego kontaktu z uczestnikami konferencji. - Ubiegłoroczny, październikowy event online był wspaniały, wypełniony merytoryczną zawartością, ale kiedy realizowaliśmy konferencję w studio zadawaliśmy sobie pytanie: gdzie wy jesteście? Gdzie jest ta energią, którą nam przekazujecie? Bardzo za wami tęskniliśmy. Dziękujemy 130 partnerom, którzy wsparli organizację Infoshare w tym roku. Jednemu szczególnie - Miastu Gdańsk, bez którego bardzo trudno byłoby ją zrealizować.

Grzegorz Borowski, prezes zarządu Infoshare wita stacjonarnych  uczestników Infoshare 2021 w Gdańsku
Grzegorz Borowski, prezes zarządu Infoshare wita "stacjonarnych" uczestników Infoshare 2021 w Gdańsku
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Grzegorz Borowski przypomniał zebranym, że pierwsza edycja Infoshare odbyła się 15 lat temu (w 2007 roku) i zabrał uczestników w nostalgiczną jubileuszową podróż zdjęciową. We wszystkich dotychczasowych edycjach konferencji udział wzięło ponad 50 tysięcy osób, 1400 prelegentów i 1200 partnerów

Tradycyjnie w otwarciu konferencji uczestniczyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

- Cieszymy się, że Miasto Gdańsk jest partnerem Infoshare od ponad dziesięciu lat. To, co robicie wy wszyscy, jest niezwykle ważne dla rozwoju miast i wspierające w zarządzaniu nimi. Nie chodzi mi tylko o niezwykle ważne rozwiązania typu smart city - mówiła Aleksandra Dulkiewicz. - Wszyscy widzimy wyraźnie jak przez 18 miesięcy pandemii nowe technologie pomogły nam nie tylko zarządzać miastami, ale także realizować usługi publiczne na rzecz mieszkańców, pomagać im. Po doświadczeniu pandemii jeszcze bardziej zdałam sobie sprawę, jak ważne są takie wydarzenia jak Infoshare. Jesteśmy więc dumni będąc waszym partnerem.

Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska
Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Po uroczystym otwarciu, na Inspire Stage pojawiła się pierwsza prelegentka - Erika Cheung, współ demaskatorka największego oszustwa w historii startupów - amerykańskiej firmy Theranos założonej przez Elizabeth Holmes, która pracowała nad “genialnym” testem do analiz krwi, przyciągając do swojego projektu wielu inwestorów. Erika Cheung pracując w laboratorium firmy zdała sobie sprawę z bezużyteczności prowadzonych prac i nie wahała się tego ogłosić. Obecnie jest rzeczniczką etyki w przedsiębiorczości, zwłaszcza w świecie startupów.

Erica Cheung to chyba najbardziej znana whistleblower na świecie
Erica Cheung to chyba najbardziej znana whistleblower na świecie
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Z kolei na Devtrends Stage wystąpił m.in. Rob Smedley, ekspert data science z drużyny Formuły 1, który mówił o tym, jak przetwarzanie danych informatycznych zmieniło sposób projektowania samochodów wyścigowych.   

 

Rob Smedley, ekspert data science z drużyny Formuły 1 na DevTrends Stage Infoshare 2021
Rob Smedley na DevTrends Stage Infoshare 2021
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Konferencja Infoshare jest także miejscem finałowych zmagań startupów biorących udział w międzynarodowym konkursie Startup Contest. Spośród 30 nominowanych startupów wyłoniona zostanie finałowa trójka. Wyboru dokona międzynarodowe jury, które przy ocenie weźmie pod uwagę m.in. potencjał biznesowy projektu, zespół oraz innowacyjność prezentowanego rozwiązania. Główna nagroda to 20 tys. euro w gotówce. Finaliści, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 tys. i 3 tys. euro. Fundatorem nagród jest Miasto Gdańsk.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Infoshare to także szereg imprez towarzyszących, będących okazją do nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń biznesowych. Konferencja to idealne miejsce dla firm na wczesnym etapie rozwoju. Dedykowane narzędzie do matchmakingu pozwala umawiać indywidualne spotkania z inwestorami i nawiązywać ważne biznesowe relacje.

Więcej na stronie internetowej Infoshare

 

 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta