PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Infoshare 2021. Blisko 150 prelegentów z całego świata o globalnych trendach technologicznych

Infoshare 2021. Blisko 150 prelegentów z całego świata o globalnych trendach technologicznych
Już w czwartek, 14 października, w AmberExpo rozpocznie Infoshare 2021. To największa w Europie Środkowej i Wschodniej konferencja poświęcona biznesowi, nowym technologiom i startupom. Zaprezentuje się blisko 150 prelegentów z całego świata, a głównym tematem ich wystąpień będą najnowsze globalne trendy technologiczne. Wydarzenie potrwa do 15 października.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
infoshare

 

Tegoroczna edycja Infoshare to aż 5 scen tematycznych. Wśród zaproszonych gości odnajdziemy takie osobistości jakm.in.: Brittany Kaiser z Cambridge Analytica, ekspertka w zakresie wykorzystania danych oraz technologii blockchain. Pojawi się również Erika Cheung - dyrektor wykonawcza Ethics in Entrepreneurship, jedna z kluczowych sygnalistów Theranos. Swó udział potwierdzi również Rob Smedley - najbardziej szanowany i rozpoznawalny ekspert Data Science Formuły 1, który opowie m.in. o wykorzystywaniu danych w branży motoryzacyjnej.

Wyjątkowi goście

Uczestnicy konferencji będą mieli okazje poznać historię drogi do sukcesu wschodzących gwiazd polskiego biznesu - Stefana Batorego z Booksy i Michała Borkowskiego z Brainly. Posłuchają wystąpień Janiny Bąk (Janinadaily.com), Jakuba Biela (Jakubbiel.pl), Craiga Spence'a ze Spotify, Davida Polgara z All Tech Is Human, Rii Thomas (Polynia Advisory), Fionna Ferreira (Fionn & Co.), Johannesa Lenharda z Uniwersytetu w Cambridge, czy Bena Greevena z Litehouse.

Konkurs dla startupów

Konferencja Infoshare jest także miejscem finałowych zmagań startupów biorących udział w międzynarodowym konkursie Startup Contest. Spośród 30 nominowanych startupów wyłoniona zostanie finałowa trójka. Wyboru dokona międzynarodowe jury, które przy ocenie weźmie pod uwagę m.in. potencjał biznesowy projektu, zespół oraz innowacyjność prezentowanego rozwiązania. Główna nagroda to 20 000 EUR w gotówce. Finaliści, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 000 i 3 000 EUR. Fundatorem nagrody jest Miasto Gdańsk, partner główny konferencji.

Dziesiątki spotkań, moc atrakcji

Infoshare 2021 jak co roku będzie przestrzenią do licznych spotkań z menedżerami i inwestorami z całego świata, którzy poszukują tak zwanych biznesowych jednorożców. To określenie, którego używa się w odniesieniu do innowacyjnych firm technologicznych typu startup, których wycenia wyniosła ponad 1 miliard dolarów. Obecne na konferencji startupy, będą mogły zaprezentować się przed ponad 100 funduszami VC m.in. RBL, Sunfish Partners, Pracuj Ventures, bValue czy First Check Ventures. Rozmowy odbywać się będą podczas indywidualnych spotkań matchmakingowych online i offline. Dla uczestników konferencji, którzy stawiają na networking, organizatorzy przewidzieli liczne imprezy m.in. Before Party i Great Networking Party z koncertem na żywo Fisz Emade Tworzywo. Dla posiadaczy biletów Executive i Investor przewidziane są również dwa dodatkowe wydarzenia: Welcome Dinner i Sunset Leader's Boat Trip.

Więcej na stronie Infoshare 2021.

 

Jędrzej SieliwończykUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjedrzej.sieliwonczyk@gdansk.gda.pl
Jędrzej Sieliwończyk - najnowsze
Jędrzej SieliwończykUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjedrzej.sieliwonczyk@gdansk.gda.pl
Jędrzej Sieliwończyk - najnowsze