• IX Garmin Półmaraton Gdańsk - pobiegło ponad 2 tysiące zawodniczek i zawodników

IX Garmin Półmaraton Gdańsk - pobiegło ponad 2 tysiące zawodniczek i zawodników

Sportowa strona niedzieli, 2 października, należała do IX Garmin Półmaraton Gdańsk. Start i meta wyznaczone zostały na Polsat Plus Arena Gdańsk. Nasz fotoreporter zrobił mnóstwo zdjęć - znajdź siebie!
02.10.2022
Numer 1 wśród panów - Przemysław Dąbrowski z Rzekunia

Najlepiej 21-kilometrową trasę w kategorii mężczyzn pokonał Przemysław Dąbrowski z Rzekunia (1:07:53), drugi był Grzegorz Kujawski z Pucka (1:08:13), trzeci zaś - Witalij Kuzniecow z Charkowa (1:09:44).

- Fajna trasa, dobrze oznaczona, co jest bardzo ważne dla biegaczy. Pogoda niewymagająca - komentował Przemysław Dąbrowski na mecie, dziękując publiczności za doping na trasie i na stadionie.

Wśród pań bezkonkurencyjna była Natalia Mierzlikin z Warszawy

Wśród pań zwyciężyła Natalia Mierzlikin z Warszawy (1:22:30), po niej na metę dobiegła Weronika Kałasznikowa z Charkowa (1:24:43), a trzecia był Agata Kaczmarek z Poznania (1:25:38).

Trasa ze startem i metą na Polsat Plus Arenie Gdańsk miała kształt wydłużonej pętli, na której jednym końcu był biurowiec Zieleniak przy Błędniku, a przy drugim - ul. Pomorska.

Brzeźno i Ujeścisko-Łostowice - dwa nowe baseny powstaną w gdańskich dzielnicach