Golonka, spa, escape room i Beethoven - w weekend w Gdańsku za pół ceny!!!

W sobotę i niedzielę, 8-9 kwietnia, w Gdańsku czwarty już “Weekend za pół ceny”. Można zjeść golonkę po gdańsku z kapustą gotowaną z jabłkiem i majerankiem; żonę wysłać do spa na masaż olejem kokosowym, dzieci do escape roomu, a później w teatrze Wybrzeże obejrzeć sztukę “Czyż nie dobija się koni?”. Wszystko o połowę taniej niż zazwyczaj.

Golonka, spa, escape room i Beethoven - w weekend w Gdańsku za pół ceny!!!
A
A
data publikacji: 04 kwietnia 2017 r.

Weekend za pół ceny, czyli idealny czas na randkę. Można spędzić miły wieczór bez katastrofy dla portfela
Weekend za pół ceny, czyli idealny czas na randkę. Można spędzić miły wieczór bez katastrofy dla portfela
Jerzy Pinkas/ Gdansk.pl

Ta akcja promocyjna, organizowana już po raz czwarty, co roku przyciąga tysiące gdańszczan i turystów. Nic dziwnego, skoro oferta jest różnorodna i bogata, a przykładowo masaż olejem kokosowym, który na co dzień kosztuje 129 zł, w “Weekend za pół ceny” zapłacimy... 64,50 zł. Aż szkoda nie poddać ciała takiemu zabiegowi.

Akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W “Weekend za pół ceny” przed wybranymi lokalami ustawiają się kolejki, a część smakoszy podróżuje nawet po mieście od lokalu do lokalu, by spróbować jak najwięcej pyszności. - Ułatwia im to nasza mapa multimedialna - mówią w Referacie Koordynacji Marketingowej UM w Gdańsku.

Co z zarzutami, że w niektórych lokalach za pół ceny rzekomo dostaje się tylko pół porcji? W Urzędzie Miejskim zapewniono nas, że to nieprawda, bo tacy restauratorzy działaliby na swoja szkodę - Przecież oni robią to po to, żeby się zareklamować, żeby ludzie wrócili do nich i zjedli następnym razem za normalną cenę - usłyszeliśmy. - Po co mieliby oszukiwać? Nie możemy zweryfikować wszystkich, ale współpracujemy z uczciwymi.

Miasto dodaje, że lista restauracji wciąż jest otwarta: - Mamy już 43 zgłoszenia, ale będziemy dopisywać kolejne, aż do piątku, 7 kwietnia - poinformowano nas w UM. 


JEDZCIE I PIJCIE ZA PÓŁ CENY - ZOBACZCIE FILM Z AKCJI W 2016 ROKU

“Weekend za pół ceny” to więc szansa, aby spróbować rzeczy, na które zazwyczaj wydajemy fortunę: na przykład pieczona kaczka pomorska z cząstkami jabłka i konfiturą różaną podana z ziemniaczanymi kluskami i regionalnymi marynatami, kosztuje zazwyczaj 49 zł, a w najbliższy weekend tylko 24,50 zł. Ale poza wykwintnymi daniami, jak np. zwyczajowo drogim sushi, w “Weekend za pół ceny” zjemy także tańszą pizzę i kebab. To już naprawdę wychodzi za grosze!

Jedzenie, czy zabiegi spa, to oczywiście tylko mały wycinek weekendowej oferty. Tańsze są także w Gdańsku noclegi w wybranych hotelach czy bilety do Teatru Wybrzeże i Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (m.in. koncert w ramach XXI wielkanocnego festiwalu Ludwiga van Beethovena!).

Dzieci mogą się taniej bawić w tzw. escape roomach, quest roomach, tańsze są trampoliny i gokarty (to w Fun Arenie), a nawet ścianki wspinaczkowe.

Wybrane muzea też obniżyły ceny biletów.

Listę wszystkich restauracji, barów, gabinetów zdrowia i spa, hoteli, muzeów, teatrów, escape i quest roomów znajdziecie tutaj. Tam szczegółowe opisy atrakcji, zabiegów spa, masaży, depilacji i pedicure’ów.


Weekend, co prawda, za pół ceny, ale zabawa na całego! Jak już człowiek się naje tańszego sushi, to lubi sobie potańczyć
Weekend, co prawda, za pół ceny, ale zabawa na całego! Jak już człowiek się naje tańszego sushi, to lubi sobie potańczyć
Jerzy Pinkas/ Gdansk.pl
 

Uwaga! W “Weekend” za pół ceny można także kupić niektóre vouchery albo bilety na atrakcje, z których skorzysta się później, w terminie nawet do trzech miesięcy. Dotyczy to nie tylko zabiegów w spa (np. zabieg na ciało “rajski ogród”), ale także m.in. spektaklu “Czyż nie dobija się koni?” w Teatrze Wybrzeże, który będzie grany 24 i 25 kwietnia, ale bilety za pół ceny dostaniemy w ten weekend!
 

Tutaj znajdziecie szczegóły dotyczące tańszego menu poszczególnych restauracji, barów, pizzeri, kawiarni, z wyszczególnieniem, ile, gdzie i za co zapłacimy. Smacznego!

W gdańskiej akcji udziałe bierze (dane na 5 kwietnia):

 • 45 lokali gastronomicznych
 • 12 gabinetów beauty/spa
 • 5 obiektów noclegowych
 • 5 obiektów sportowo-rozrywkowych
 • Stadion Energa i Fun Arena
 • Oddziały MHMG
 • Centrum Hewelianum
 • Oddziały Muzeum Archeologicznego
 • Gdański Teatr Szekspirowski
 • Polska Filharmonia Bałtycka
 • Teatr Wybrzeże


Więcej informacji o “Weekendzie za pół ceny” także tutaj

A teraz nie pozostaje nam nic innego, jak wybrać coś dla siebie i cieszyć się “Weekendem za pół ceny” samemu, z rodziną, narzeczoną/narzeczonym, czy znajomymi. 


Czytaj także:

Rozsmakuj się w Metropolii. Już zaraz weekend za pół cenyoprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl