• Start
  • Wiadomości
  • Girls Do Engineering - dziewczyny, zgłaszajcie się do programu

Girls Do Engineering - dziewczyny, zgłaszajcie się do bezpłatnego programu. Rekrutacja do 20 listopada

Girls Do Engineering to program, którego celem jest zachęcenie dziewcząt do wyboru ścieżki zawodowej w branży technologicznej, wspieranie ich w świadomym budowaniu kariery oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości i wewnętrznej motywacji do rozwoju. Program jest bezpłatny, dedykowany dziewczętom ze szkół średnich z Trójmiasta. Absolwentki otrzymają nagrody pieniężne do wykorzystania w celach edukacyjnych.
( 15.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Girls Do Engineering to program skierowany do dziewcząt z trójmiejskich szkół średnich
Girls Do Engineering to program skierowany do dziewcząt z trójmiejskich szkół średnich
fot. Pixabay.com

Dlaczego warto się zgłosić do programu

Uczestniczki dowiedzą się jak wygląda praca inżynierki, w jaki sposób opracować prototyp własnej aplikacji, jak pracują specjalistki i specjaliści branży technologicznej. Odwiedzą także centrum rozwoju innowacyjnych technologii jednej z największych korporacji działających w Polsce.

Program będzie realizowany realizowany jest przez Amazon Development Center Poland we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Tegoroczna edycja trwa od listopada 2022 roku do stycznia 2023 roku i przewiduje:

  • serię czterech warsztatów rozwijających umiejętności programistyczne, myślenie projektowe, a także umiejętności miękkie, takie jak kreatywność, komunikacja, praca w grupie;
  • sesje mentoringowe ze specjalistami z branży technologicznej;
  • pracę w kilkuosobowych zespołach nad prototypem aplikacji;
  • wizyty studyjne w Amazon Development Center Poland

– Inżynieria jest interesująca, stymuluje intelektualnie, daje poczucie mocy, którego dziewczynom potrzeba – mówi Ewa Kolczyk, Senior Software Development Manager w Centrum Rozwoju Technologii Amazon. – Co więcej, w inżynierii najlepiej sprawdzają się zespoły różnorodne. 

SkillsPoland 2022 - olimpiada młodych zawodowców w listopadzie w Gdańsku

Dla kogo jest projekt?

Program Girls Do Engineering skierowany jest do dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych z terenu Trójmiasta.

Jeśli spełniasz wymienione warunki, a dodatkowo:

- wciąż zastanawiasz się, jaką ścieżkę obrać po skończeniu szkoły, ponieważ nie czujesz się ani w pełni „humanem” ani „umysłem ścisłym”…

- … lub już myślisz o zawodzie inżynierki, ale masz mnóstwo wątpliwości dotyczących swoich możliwości i umiejętności z tym związanych…

- … a może jesteś przekonana, że w branży technologicznej nie ma miejsca dla kobiet…

- … to znaczy, że potrzebujesz wsparcia i opieki projektu Girls Do Engineering!

- piszą organizatorzy projektu

Jak wygląda rekrutacja?

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 listopada do godz. 23:59. Osoby niepełnoletnie muszą zostać zgłoszone przez rodziców lub opiekunów ustawowych.

Rejestracji można dokonać, klikając w APLIKUJĘ.

O rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń oraz motywacja. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. Pierwszeństwo udziału w programie mają osoby pochodzące ze środowisk zagrożonych wykluczeniem (tj. będące w pieczy zastępczej, podopieczne świetlic środowiskowych oraz wychowujące się w rodzinie w trudnej sytuacji materialnej.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które nie uczestniczyły we wcześniejszych edycjach Girls Do Engineering. 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszelkie pytania dotyczące projektu prosimy kierować na adres e-mail: gde@cyfrowydialog.pl

Zwieńczeniem edycji będzie Gala Finałowa, podczas której uczestniczki przedstawią efekty swojej pracy. Absolwentki programu otrzymają nagrody pieniężne do wykorzystania w celach edukacyjnych.

O organizatorach Girls Do Engineering

Amazon Development Center Poland z siedzibą w Gdańsku zatrudnia zespoły programistów i programistek pracujące nad nowymi technologiami udoskonalającymi korzystanie z usług i produktów Amazon. Badacze i badaczki koncentrują się na technologiach takich jak Text-to-Speech i Natural Language Understanding, aby wymyślać, ulepszać i rozwijać światowej klasy oprogramowanie. Amazon Development Center Poland prowadzi system staży i angażuje się w liczne działania promujące rozwój umiejętności technologicznych i IT.

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog działa od 2016 roku, wspierając i poprawiając jakość oraz efektywność systemu edukacji. Zajmuje się upowszechnianiem edukacji medialnej i cyfrowej, nowych technologii i innowacyjnych metod w podejściu do edukacji, a także wspieraniem nauczycieli i nauczycielek w ich codziennych wyzwaniach. Cyfrowy Dialog organizuje szkolenia, warsztaty, seminaria i konferencje dotyczące programowania, wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji dzieci i dorosłych, a także opracowuje i publikuje ogólnodostępne materiały dydaktyczne. 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Sopotu, Prezydent Miasta Gdyni, Prezydent Miasta Gdańska oraz GovTech.