• Start
  • Wiadomości
  • Gdzie potańczyć w karnawale? Zapraszają Projektornia, Food Hall Montownia, Filharmonia

Gdzie potańczyć w karnawale? Zapraszają Projektornia, Food Hall Montownia, Filharmonia

Przed nami ostatnie dni karnawału, który zakończy Środa Popielcowa 14 lutego. Wcześniej czekają nas jeszcze Ostatki, wypadające zawsze we wtorek, i karnawałowy weekend. Okazja do zabawy przy muzyce na żywo będzie m.in. w Food Hall Montownia i Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Na Potańcówkę dla Seniorów zaprasza Projektornia. 
08.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
artystyczne zdjęcie czarno-białe, przedstawiające twarze czterech mężczyzn
Riverboat Ramblers Swing Orchestra zapewni nam roztańczony karnawałowy piątek
mat. zespołu

Weekend w Gdańsku. „Karnawał zwierząt”, Łobaszewska, Wodecki, Zaucha, Prońko

W piątek, 9 lutego, w Food Hall Montownia (ul. Lisia Grobla 7) zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra, pod kierownictwem utalentowanego Sergieja Kriuczkowa (trąbka, wokal) przeniesie nas w magiczny świat jazzu. Podczas występu na scenie towarzyszyć mu będą niezrównani muzycy: Yuriy Mischenko (kontrabas) oraz Dmitrij Poeta (fortepian). Razem z Adamem Zagrodzkim (perkusja) stworzą niezapomniane jazzowe doświadczenie, które porwie słuchaczy w muzyczną podróż.

Zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra prezentuje przede wszystkim utwory klasyki muzyki swingowej, jednak w ich repertuarze można odnaleźć także odmiany jazzu nowoorleańskiego, dixieland, odrobinę muzyki latynoskiej oraz światowe przeboje w specjalnej, charakterystycznej stylizacji. To muzyczne połączenie sprawia, że każdy utwór brzmi nie tylko jak podróż w czasie do epoki swinga, ale również jako unikalna interpretacja różnych gatunków, co sprawia, że każdy występ zespołu to muzyczna przygoda pełna różnorodności. 

Początek o godzinie 20:00. Wstęp wolny.

W sobotę Rhythm of the night

na pierwszym planie tańczy starsza para, dookoła inni tańczący w parach i solo
Potańcówka dla Seniorów to karnawałowa propozycja Projektorni GAK. Nz. prywatka na gdańskim lotnisku, która odbyła się 29 listopada 2023 roku
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Także w ostatni piątek karnawału, w Projektorni – oddziale Gdańskiego Archipelagu Kultury w Brzeźnie (ul. Dworska 29A), odbędzie się długo wyczekiwana Potańcówka dla Seniorów.

Organizatorzy zapraszają na nią wszystkich chętnych, bez względu na wiek. Obiecują, że dat na dowodzie osobistym nie będą sprawdzać, Będzie miejsce aby usiąść, odpocząć, napić się i porozmawiać, więc przyjść może także ktoś, kto nie ma zamiaru tańczyć. Mile widziane są zarówno pojedyncze osoby, jak i zorganizowane grupy – na przykład z domów seniora. W repertuarze na pewno nie zabraknie przebojów Abby, Zucchero, Anny Jantar czy Andrzeja Zauchy. Podczas potańcówki można będzie poprosić o konkretny muzyczny kawałek. Organizatorzy postarają się spełnić jak najwięcej życzeń gości.

Wstęp płatny 1zł. Płatne w dniu wydarzenia, w kasie obiektu. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy - aby zarezerwować sobie miejsce, należy dzwonić pod numer  58 343 46 91 (od poniedziałku do piątku,  w godzinach 14:00 - 19:00), lub wysłać e-mail na adres projektornia@gak.gda.pl.

Pierwsza taka prywatka. 200 seniorów zatańczyło na lotnisku

mężczyzna w smokingu rozkłada ramiona w zapraszającym geście
Tenor Mirosław Niewiadomski wystąpi z Orkiestrą Amberto i Natalią Walewską podczas VI Balu Gdańskiego
mat. artysty

Ostatnie w tym roku wydarzenie w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, nawiązujące swoją tradycją do koncertów karnawałowych odbywających się w Wiedniu - VI Bal Gdański - odbędzie się w sobotę, 10 lutego, pod hasłem „Magia miłosnych melodii”. 

W ciągu blisko półtorej godziny zabrzmią najpiękniejsze melodie, od uwielbianych scen miłosnych z filmów, po czardasze, tanga i hity z repertuaru takich gwiazd, jak Il Divo, Lou Reed, Riccardo Cocciante, Joe Davis, Willie Nelson czy Zbigniew Wodecki.

Wystąpi Orkiestra Amberto, oraz soliści: Natalia Walewska (skrzypce) i Mirosław Niewiadomski - wybitny polski tenor, który zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, w 2009 roku zdobył drugą nagrodę na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych w Poznaniu, a w roku 2012 zadebiutował w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie (rolą Czaplickiego w „Damie pikowej” Piotra Czajkowskiego).

Początek o godzinie 19:00. Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski. Bilety: 53 - 131,50 zł, do kupienia w kasie (w miarę dostępności miejsc). Po koncercie publiczność będzie mogła wziąć udział we wspólnej zabawie we foyer przy muzyce na żywo.

dziewięć kobiet na scenie
Voysys to zespół wokalny, śpiewający muzykę rozrywkową - głównie pop, soul, gospel, musical, itp
mat. zespołu

W sobotę, 10 lutego, do zabawy na parkiecie porwie nas Voysys – zespół wokalny, który zapewni Karnawałową Muzyczną Podróż przez Dekady w Food Hall Montownia (ul. Lisia Grobla 7). Będzie to podróż przez lata 80. i 90. aż po współczesność, pełna energetycznych rytmów i muzycznych emocji.

Zabrzmią covery opracowane na siedem wokali w towarzystwie kunsztownego pianina. Niezapomniane hity przeplatać się będą z autorskimi kompozycjami wzbogaconymi elektronicznymi dźwiękami.

- Zanurzcie się w rozrywkowych harmoniach o subtelnym zabarwieniu gospel, które tylko my potrafimy dostarczyć. Do zobaczenia na parkiecie, gdzie razem stworzymy niepowtarzalną atmosferę karnawałowej magii – zaprasza Voysys.

Początek o godzinie 20:00. Wstęp wolny.

Tłusty czwartek - poznaj historię najstarszej cukierni w Gdańsku, zobacz jak robią pączki

TV

Zamelduj się i głosuj