• Start
 • Wiadomości
 • Gdańskie plaże nagrodzone. Certyfikaty dla Stogów i Brzeźna

Gdańskie plaże nagrodzone. Certyfikaty dla Stogów i Brzeźna

W Rankingu polskich plaż 2024, organizowanym przez magazyn Travelist, dwie gdańskie plaże zajęły zaszczytne miejsca na podium. 2 miejsce w kategorii Plaża Roku otrzymała plaża na Stogach. Z kolei plaża w Brzeźnie zdobyła 3 miejsce w kategorii „najbardziej imprezowa plaża” - ale oceniano tu przede wszystkim bogatą ofertę wydarzeń sportowych i dla rodzin. 
02.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widzimy trzy kobiety trzymające certyfikaty z napisem Plaża Gdańsk Brzeźno i Plaża Gdańsk Stogi , przyznane w ramach Rankingu Polskich Plaż 2024 organizowanego przez Travelist.pl. Kobiety stoją w sali konferencyjnej, a w tle znajdują się czarno-białe fotografie architektury miejskiej
Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, odebrała z rąk redaktor Anny Kędzierskiej (pierwsza z prawej) certyfikaty za wyróżnienia gdańskich plaż w konkursie na Najlepszą polską plażę 2024 magazynu Travelist
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Wakacyjne nowości w komunikacji miejskiej. Na plażę tramwajem z Łostowic i Ujeściska

Już po raz 11. Magazyn Travelist, którego siedziba mieści się w Warszawie, stworzył ranking najlepszych plaż w Polsce. Po raz drugi w historii plebiscytum o tym, które plaże należy szczególnie docenić i wyróżnić, zadecydowali internauci. 

Na podstawie kilku tysięcy oddanych głosów powstała ogólnopolska lista TOP miejsc w nadmorskich miejscowościach, w kategorii głównej „Plaża Roku”, i czterech kategoriach tematycznych:

 • Najlepsza plaża dla rodzin,
 • Najlepsza plaża dla aktywnych,
 • Najlepsza INSTAplaża – dla romantyków i łowców pięknych ujęć,
 • Najbardziej imprezowa plaża.

- To wyjątkowa edycja, w której oddaliśmy głosowanie na najlepsze plaże w naszym kraju plażowiczom. Zainteresowanie było bardzo duże, właściwie co roku obserwujemy znaczący wzrost chętnych. Przyjmowanie głosów trwało od 21 maja do 9 czerwca, w tym czasie udział wzięło 3 tysiące osób. Sam temat rankingu plaż okazał się bardzo nośny - ukazało się aż 600 publikacji, o sumarycznym zasięgu około 95 milionów użytkowników – cieszy się redaktorka magazynu Travelist Anna Kędzierska

Na zdjęciu widzimy trzy uśmiechnięte kobiety trzymające certyfikaty i flagę z napisem Ranking Polskich Plaż 2024 - Travelist.pl . W tle znajduje się kolorowy obraz przedstawiający port lub nadmorskie miasto
Takie flagi już wkrótce zawisną na plażach na Stogach i w Brzeźnie
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Plażowicze docenili Gdańsk

Dwie gdańskie plaże zdobyły wyróżnienia w dwóch kategoriach. W najważniejszej - głównej kategorii - Plaża Roku 2 miejsce na podium zajęła plaża na Stogach. Trzecie miejsce w kategorii najbardziej imprezowej zyskała plaża w Brzeźnie - ale z powodu wydarzeń i imprez rodzinnych i sportowych.

- Dziś po raz kolejny odwiedziłyśmy plażę na Stogach – jest to miejsce piękne i bardzo przyjazne, jeśli chodzi o infrastrukturę. Mogę zdradzić, że do pierwszego miejsca na podium, które zajęło Świnoujście, zabrakło niecałego 1 proc. - mówi Anna Kędzierska. - Jeśli chodzi o plażę w Brzeźnie, to w kategorii najbardziej imprezowej plaży, braliśmy pod uwagę kwestię różnego rodzaju wydarzeń, zabaw i animacji, czy atrakcji sportowych. Poza tym całkiem blisko z tej plaży do tętniącej życiem metropolii - to potężna siła Gdańska.

Zdjęcie przedstawia piaszczystą plażę w Gdańsku z charakterystyczną wieżą ratowników oznaczoną napisem GDAŃSK kąpieliska morskie. W tle widoczny jest port oraz kilka osób odpoczywających na plaży pod błękitnym niebem z rozproszonymi chmurami
Plaża na Stogach zdobyła 2. miejsce na podium w kategorii głównej rankingu
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

We wtorek, 2 lipca, na ręce zastępczyni prezydent Gdańska Moniki Chabior redakcja Travelist złożyła oficjalne certyfikaty oraz flagi.

- Od trzech lat gospodarzom nagrodzonych miejsc, które stanowią wizytówkę miasta, wręczamy specjalne certyfikaty oraz flagi pokazujące, że tu warto plażować – które, mam nadzieję, zatrzepoczą na gdańskich plażach – dodaje redaktorka magazynu.

Zdjęcie przedstawia budynek znajdujący się przy plaży w Gdańsku, który ma okrągłe okna i jest wyposażony w antenę na dachu. Przed budynkiem znajdują się ludzie spacerujący po chodniku, a w tle widoczna jest plaża i morze pod częściowo zachmurzonym niebem.
Redaktorzy magazynu Travelist docenili plażę na Stogach m.in. za infrastrukturę
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Zwycięzcy ogólnopolskiego plebiscytu na najlepsze plaże redakcji Travelist

Najlepsza plaża dla rodzin  

 • Kołobrzeg – I miejsce na podium
 • Łeba  – II miejsce na podium 
 • Ustka  – III miejsce na podium

Najlepsza plaża dla aktywnych

 • Kołobrzeg – I miejsce na podium 
 • Świnoujście – II miejsce na podium 
 • Sopot  – III miejsce na podium 

Najlepsza INSTAplaża – dla romantyków i łowców pięknych ujęć 

 • Świnoujście  – I miejsce na podium 
 • Duża plaża na cyplu, Hel – II miejsce na podium 
 • Gdynia Orłowo – III miejsce na podium 

Najbardziej imprezowa plaża

 • Mielno – I miejsce na podium 
 • Kołobrzeg – II miejsce na podium
 • Gdańsk Brzeźno  – III miejsce na podium

Plaża Roku 2024

 • Świnoujście – I miejsce na podium
 • Gdańsk Stogi – II miejsce na podium
 • Kołobrzeg – III miejsce na podium

Zobacz ranking polskich plaż 2024.

Bezpieczne kąpieliska morskie w Gdańsku, boiska plażowe, udogodnienia dla niepełnosprawnych

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024