• Start
  • Wiadomości
  • Wakacyjne nowości w komunikacji miejskiej. Na plażę tramwajem z Łostowic i Ujeściska

Wakacyjne nowości w komunikacji miejskiej. Na plażę tramwajem z Łostowic i Ujeściska

Od soboty, 22 czerwca 2024 roku, możemy korzystać z kolejnych wakacyjnych linii sezonowych - autobusowych i tramwajowych. Na plażę na Stogach pojedziemy m.in. z Łostowic i Chełmu, a do Sobieszewa - z Ujeściska i Siedlec. Część z nowych linii obsłużą zabytkowe pojazdy. Uwaga, wprowadzone zostaną również zmiany na liniach funkcjonujących o każdej porze roku.
23.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać zabytkowy tramwaj biało czerwony z numerem 60
Nz. Linia 60 czyli historyczne tramwaje Konstal 102Na i 105N pojadą na trasie Oliwa - Zaspa - Jana z Kolna - Dworzec Główny - Hucisko - Węzeł Groddecka - Śródmieście SKM
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Letnia organizacja ruchu w Śródmieściu. Jak w wakacje poruszać się po centrum?

Od soboty, 22 czerwca uruchomiono kolejne wakacyjne linie sezonowe. Część z nich obsługują zabytkowe pojazdy. Wprowadzono również zmiany na już funkcjonujących liniach.

Linie sezonowe to dwie linie autobusowe: 607 (na trasie Pruszcz Gdański - Sobieszewo) i 612 (rowerowa na trasie Śródmieście SKM - Sobieszewo) oraz trzy tramwajowe: 60 (z Oliwy do Śródmieścia SKM, obsługiwana tramwajami historycznymi), 63 (Ujeścisko - Brzeźno przez Piecki-Migowo, Siedlce i Śródmieście) oraz 68 (z Łostowic Świętokrzyskiej przez Chełm do plaży na Stogach).

Parkingi nadmorskie z nowym cennikiem na czas wakacji. Cztery miejsca. Ile za postój?

Autobusy

  • Linia 606

Linia funkcjonująca na trasie Wały Piastowskie - Westerplatte będzie przewoziła pasażerów m.in. taborem zabytkowym (w weekendy). Autobus obsłuży także w obu kierunkach przystanek „Pokładowa” (n/ż), z którego możliwe będzie dojście do Twierdzy Wisłoujście.

  • Linia 622 (trasa Oliwa - Oliwa ZOO)

W dni powszednie wydłużone zostaną godziny kursowania. Wzorem poprzednich lat, w weekendy niektóre kursy obsługiwane będą zabytkowymi autobusami Ikarus 260 i O405N.

Na zdjęciu widać centrum miasta, przystanek tramwajowy, ludzie stoją na przystanku, na dalszym planie zabudowania
Nz. Od soboty, 22 czerwca 2024 roku będziemy mogli korzystać z kolejnych wakacyjnych linii sezonowych - autobusowych i tramwajowych. Pojedziemy m.in. z Łostowic i Chełmu na plażę na Stogach, a z Ujeściska i Siedlec do Sobieszewa
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Kongres rowerowy Velo-city: żegnaj Gandawo, za rok zapraszamy do Gdańska!

Tramwaje

Linie sezonowe zostaną uruchomione w soboty, niedziele i święta i będą funkcjonowały do niedzieli, 1 września włącznie.

  • Linia 60

Historyczne tramwaje Konstal 102Na i 105N pojadą na trasie Oliwa - Zaspa - Jana z Kolna - Dworzec Główny - Hucisko - Węzeł Groddecka - Śródmieście SKM.

Na zdjęciu widać przednią szybę autobusu z numerem 606
Nz. Linia 606 - funkcjonująca na trasie Wały Piastowskie - Westerplatte będzie przewoziła pasażerów m.in. taborem zabytkowym (w weekendy). Autobus obsłuży także w obu kierunkach przystanek „Pokładowa” (n/ż), z którego możliwe będzie dojście do Twierdzy Wisłoujście
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy