• Start
  • Wiadomości
  • Gdański Urząd Pracy wznawia bezpośrednią obsługę klientów. Od 6 lipca zaprasza do nowej siedziby przy Lastadii 41

Gdański Urząd Pracy wznawia bezpośrednią obsługę klientów. Od 6 lipca zaprasza do nowej siedziby przy Lastadii 41

Gdański Urząd Pracy od poniedziałku, 6 lipca - po prawie trzech miesiącach ze względu na trwającą epidemię COVID-19 - wznawia obsługę bezrobotnych, jak i przedsiębiorców. GUP przyjmuje klientów w nowej siedzibie - w budynku przy ul. Lastadia 41. Wizyty odbywają się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
06.07.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Budynek przy ul. Lastadii 41 po rewitalizacji jest m.in. siedzibą Gdańskiego Urzędu Pracy
Budynek przy ul. Lastadii 41 po rewitalizacji jest m.in. siedzibą Gdańskiego Urzędu Pracy
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Drugie życie przy Lastadii. Tak przebiegała rewitalizacja dawnego Gimnazjum Miejskiego i Dyrekcji Poczty


W trosce o zdrowie i życie klientów, a także swoich pracowników, Gdański Urząd Pracy 16 marca 2020 r. musiał zawiesić bezpośrednią obsługę klientów. Nie oznaczało to jednak całkowitego zamknięcia GUP. Na bieżąco realizowany były bowiem wszystkie wnioski oraz sprawy zgłoszone telefonicznie, elektronicznie lub wysłane papierowo przy wykorzystaniu wrzutni na dokumenty bądź tradycyjną pocztą.


Zasady bezpieczeństwa

Ograniczenia wdrożone wskutek pandemii COVID-19 zostaną zniesione już 6 lipca. Od poniedziałku ponownie możliwa będzie bezpośrednia obsługa klientów, przy zachowaniu niezbędnych zasad ostrożności. Tym samym przypominamy bezrobotnym oraz przedsiębiorcom, że na terenie GUP będzie mogło przebywać w jednym momencie maksymalnie 30 osób, a także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz utrzymywania bezpiecznej odległości 2 metrów między innymi klientami i pracownikami urzędu pracy. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wdrożyliśmy także wiele innych rozwiązań pomagających chronić nas wszystkich przed groźnym wirusem. Na każdym piętrze zainstalowane zostały dystrybutory z płynem dezynfekcyjnym, a w pomieszczeniach informacji ogólnej i kancelarii zamontowano przeźroczyste przegrody.


Obsługa bezrobotnych i obowiązkowe wizyty

Powrót do bezpośredniej obsługi nie oznacza jednak, że GUP ponownie rozpocznie wyznaczanie terminów spotkań z doradcami klienta. Konsultacje z pracownikami Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego możliwe będą po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. W przypadku osób z nazwiskiem na literę od A do Ł będą to telefony /58/ 743-14-41, 743-14-42, 743-14-43. Osoby z nazwiskiem na literę M-Ż prosimy o kontakt na numer /58/ 743-14-53, 743-14-58.


Rejestracja osobista

Osoby, które chciałyby dokonać rejestracji bezpośrednio w siedzibie urzędu pracy prosimy o wcześniejsze, telefoniczne umówienie wizyty pod numerem /58/ 743-14-01 lub 743-14-05. Podczas rozmowy pracownik GUP określi dokładny termin wizyty, a także podpowie, jakie będą dokumenty wymagane podczas spotkania.


Aktywne formy wsparcia

Na podobnych zasadach funkcjonować będzie obsługa klientów zainteresowanych aktywnymi formami wsparcia – stażami, szkoleniami, refundacjami oraz dotacjami na założenie działalności gospodarczej. Wcześniejsze umówienie wizyty będzie można dokonać pod numerami:

  • Staże 58 743-13-44
  • Szkolenia 58 743-13-33
  • Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej 58 743-13-36


Obsługa pracodawców

Do bezpośredniego kontaktu, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty, zapraszamy również pracodawców:

  • w przypadku firm zainteresowanych Krajowym Fundusze Szkoleniowym 58 743-13-41 lub 743-13-24
  • przedsiębiorców planujących zatrudnienie obcokrajowców 58 743-14-14
  • zgłoszenia oferty praca 58 743-13-51


Nowa siedziba GUP

Przypominamy również, że od 22 czerwca siedziba Gdańskiego Urzędu Pracy nie mieści się już przy ul. 3 Maja.

Wszystkich klientów zapraszamy do budynku przy ul. Lastadia 41.

 

TV

44. ZJAZD HANZY W GDAŃSKU