Gdański Maraton Rusza Mnie Zumba na plaży. Około tysiąca osób tańczyło w Brzeźnie

Prawie tysiąc osób - głównie kobiet, ale nie zabrakło też mężczyzn - wzięło udział w sobotę, 20 sierpnia, w X edycji Gdańskiego Maratonu Rusza Mnie Zumba na plaży przy molo w Brzeźnie. Uczestnicy Podczas tego wydarzenia można było spalić nie tylko setki kalorii, ale również wyprodukować niezliczoną ilość endorfin.
( 25.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W tanecznym maratonie wzięli udział mieszkańcy Trójmiasta oraz turyści z całej Polski
W tanecznym maratonie wzięli udział mieszkańcy Trójmiasta oraz turyści z całej Polski
fot. Oktawian Zagórski / Oktawian Foto

Czym jest zumba

Zumba to połączenie tańca i fitnessu. W zajęciach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, kondycję fizyczną, umiejętności czy nawet stan zdrowia. Ze względu na przystępność jest aktualnie jedną z najpopularniejszych form ruchu.

- Poza poprawą samopoczucia i sprawności fizycznej ma korzystny wpływ na nastrój i obniżenie poziomu stresu - mówi Wioletta Matynka ze Stowarzyszenia Zawsze w Formie. - Zajęcia sprzyjają także nawiązywaniu nowych znajomości i tworzą wśród uczestników poczucie wspólnoty, stanowiące dodatkową motywację do uprawiania sportu i podejmowania aktywności ruchowej.

Zumba jest jedną z aktywności, w której co tydzień uczestniczą mieszkańcy w ramach programu „Aktywuj się w Gdańsku”. 

Rusza mnie zumba

W sobotę, 20 sierpnia, odbyła się X edycja Gdańskiego Maratonu Rusza Mnie Zumba na plaży. Jest to jedna z cyklu imprez programu „Rusza mnie Zumba”, stworzonego przez Stowarzyszenie Zawsze w Formie.

Wydarzenie otwierał blok tanecznych zajęć Zumba Kids, skierowany do najmłodszych, wspierający ich rozwój motoryczny, koordynację ruchową, wprowadzający w świat muzyki i przede wszystkim, zapewniający porządną dawkę uśmiechu i zabawy. Punktem kulminacyjnym był Maraton Zumba Fitness, podczas którego na scenie pojawili się m.in. Ania Cegłowska, Oktawian Zagórski, instruktorzy z Gdańska i okolic oraz goście z innych polskich miast.

Niestety pogoda pokrzyżowała plany. W związku z nagłymi ulewą i wiatrem z zaplanowanych trzech godzin tanecznych atrakcji, organizatorzy zmuszeni byli przedwcześnie zakończyć imprezę.

- Bezpieczeństwo wszystkich uczestników i prowadzących było najważniejsze - zaznacza Wioletta Matynka. 

Maraton Rusza Mnie Zumba to coroczne wydarzenie. Wstęp bezpłatny.