• Start
  • Wiadomości
  • Gdański Informator Pomocowy. Pomoc na czas pandemii w jednym miejscu

Gdański Informator Pomocowy. Pomoc na czas pandemii w jednym miejscu

Gdański Informator Pomocowy to miejsce, w którym znajdziemy przedsięwzięcia wielu podmiotów na czas pandemii, m.in. Miasta Gdańska, Fundacji Gdańskiej, administracji państwowej, organizacji pozarządowych, firm czy aktywistów miejskich. Niezbędne informacje otrzymają tutaj zarówno ci, którzy wsparcia potrzebują, jak i ci, którzy sami chcą nieść pomoc.
( 14.05.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
gdański informator pomocowy

 

Łatwy dostęp, przejrzysta i zwięzła forma, mnogość i różnorodność - tak pokrótce prezentuje się nowo uruchomiony online Gdański Informator Pomocowy: www.gdansk.pl/gip.

- W jednym miejscu łączymy ludzi i inicjatywy pomocowe na czas pandemii - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Wskazujemy realne możliwości rozwiązania problemów i obszary, gdzie potrzebne jest wsparcie. Zależy nam na tym, aby każda gdańszczanka i gdańszczanin pod jednym adresem mógł znaleźć informacje, do których dotąd można było dotrzeć tylko po wielogodzinnych poszukiwaniach w sieci. Wszyscy pamiętajmy o seniorach i osobach wykluczonych cyfrowo, którzy do informacji publikowanej w Internecie sami nie dotrą. Dzielmy się wiadomościami, to też realna forma wsparcia.

Gdański Informator Pomocowy gromadzi wiedzę o projektach pomocowych i odsyła do źródeł. Adresowany jest do dwóch grup odbiorców, które zdefiniowano, jako: „Potrzebuję pomocy” i „chcę pomóc”. Po wyborze ścieżki odbiorca wybiera kategorię adresowaną do jego potrzeb, jak Rodziny; Seniorzy, Osoby z niepełnosprawnością; Przedsiębiorcy. Krótkie opisy inicjatyw zawierają pakiet najbardziej potrzebnych informacji: kto niesie pomoc, jaki ona ma charakter i jak nawiązać kontakt z organizatorem akcji.

gdański informator pomocowy2


Serwis jest na bieżąco aktualizowany na podstawie stałego monitoringu mediów tradycyjnych i społecznościowych. Znajdziemy w nim m.in. informacje o przedsięwzięciach pomocowych Miasta Gdańska, Fundacji Gdańskiej, administracji państwowej, organizacji pozarządowych, firm i aktywistów miejskich.

 

 

Kalkulator ryzyka zgonu na COVID-19 dostępny w sieci. Stworzyli go naukowcy z Gdyni