• Start
  • Wiadomości
  • Gdański Fundusz Zakupu Wydawnictw 2023. Wnioski tylko do 30 września

Gdański Fundusz Zakupu Wydawnictw 2023. Wnioski tylko do 30 września

Rozpoczął się ostatni w tym roku nabór do Gdańskiego Funduszu Zakupu Wydawnictw. Do 30 września gdańskie księgarnie kameralne i wydawnictwa mogą składać wnioski o zakup wybranych pozycji książkowych i albumów muzycznych. Wnioski należy składać za pośrednictwem formularza elektronicznego systemu Witkac.
16.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dłonie trzymające otwartą książkę, na stole leży dużo książek
Do 30 września gdańskie księgarnie kameralne i wydawnictwa mogą składać wnioski o zakup wybranych pozycji książkowych i albumów muzycznych. W jednym wniosku można zgłosić wiele tytułów
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Z ostatniej chwili - Mikołaj Grynberg gościem V Gdańskich Targów Książki! Spotkanie w najbliższy piątek

Gdański Fundusz Zakupu Wydawnictw - co to jest?

Gdański Fundusz Zakupu Wydawnictw skierowany jest do księgarzy kameralnych i wydawców prowadzących działalność i odprowadzających podatki w Gdańsku. Zgłaszać można tytuły z zakresu literatury pięknej, poezji, literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, a także wydawnictwa muzyczne. W konkursie mile widziane są nowości, w tym także z gatunku young adult, książki o Gdańsku i gdańskich twórców. Do zakupu można również zgłaszać tytuły, które powstały przy wsparciu stypendium kulturalnego Miasta Gdańska.

Zakupione wydawnictwa są przeznaczone m.in. na nagrody w konkursach organizowanych lub współorganizowanych przez Gdańsk, jako rzeczowe wsparcie tzw. Wielkiego Maratonu Czytelniczego – ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży i przekazywane do filii bibliotecznych oraz filii bibliotek szkolnych.

Gdański Funduszu Zakupu Wydawnictw jest częścią programu Gdański Fundusz Wydawniczy, który został zainaugurowany w 2020 roku jako odpowiedź Miasta na kryzys branży księgarskiej wywołany epidemią Covid-19. Gdański Fundusz Wydawniczy to dwa niezależne programy: Gdański Funduszu Zakupu Wydawnictw oraz Gdański Fundusz Promocji Wydawnictw.

Jak złożyć wniosek

Wnioski w tym naborze należy złożyć do 30 września w systemie witkac.pl, wybierając nabór na Gdański Fundusz Zakupu Wydawnictw. W jednym wniosku można zgłosić wiele tytułów. Do wniosku należy dołączyć skany okładek wydawnictw. Po złożeniu wniosku w systemie, należy wygenerować potwierdzenie złożenia wniosku i złożyć je (ePUAP-em lub w wersji papierowej) jednak najpóźniej w terminie do 5 dni roboczych od dnia zakończenia danego naboru.

Szczegóły dotyczące składania wniosków w poszczególnych programach zostały szczegółowo opisane w regulaminie.

Kontakt

W sprawie Gdańskiego Fundusz Zakupu Wydawnictw informacji udziela Hanna Łozowska

  • tel. + 48 58 323 61 19
  • e- mail: hanna.lozowska@gdansk.gda.pl

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami