• Start
  • Wiadomości
  • Gdańska Spółdzielnia Socjalna - meble od serca dla potrzebujących w Gdańsku

Gdańska Spółdzielnia Socjalna - meble od serca dla potrzebujących w Gdańsku

Chcesz pozbyć się zbędnych mebli? Przekaż je Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. Jeśli będzie to konieczne, sprzęty zostaną gruntownie wyczyszczone i odnowione. A co najważniejsze, zyskają nowych właścicieli, którzy potrzebują takiej pomocy. 
07.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu przedstawiony jest przytulnie urządzony pokój dziecięcy z dużym, miękkim fotelikiem, na którym siedzi pluszowy szary słoń. Obok fotela znajduje się białe łóżeczko z różowymi akcentami i zabawkami, a całość aranżacji jest w ciepłych, pastelowych kolorach. Ściana jest ozdobiona plakatem, a całość tworzy spokojną i bezpieczną atmosferę idealną dla dziecka.
W ramach projektu GSS "Meble od serca", co roku wsparcie otrzymuje ok. 70 gdańskich rodzin
fot. ilustracyjna/Pixabay (ErikaWittlieb)

Centrum Opieki Wytchnieniowej. Pobyt dla podopiecznych, odpoczynek dla ich bliskich

Osoby, które chcą oddać niepotrzebne meble lub inne sprzęty domowe, proszone są o kontakt z GSS (Gdańska Spółdzielnia Socjalna) od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30 do 15.30, pod numerem tel.: 881 703 096.

Konkretne wsparcie dla rodzin

Od kilku lat, na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, GSS realizuje projekt pt. „Meble od serca”. Jego głównym celem jest doposażanie mieszkań i domów, rodzin objętych wsparciem MOPR. Zazwyczaj osób tych nie stać na zakup nowego mebla. Podarowane: wersalka, szafa, krzesła czy stolik, które pracownicy Spółdzielni odnowili, stanowią dobre, konkretne wsparcie. Projekt przyczynia się też do aktywizacji zawodowej osób w nim zatrudnionych, którzy np. dokonują renowacji mebli. Realizacja wpisuje się również w proekologiczny trend, by nie wyrzucać niepotrzebnych przedmiotów, ale dawać im drugie życie.

„Złota rączka” wspiera seniorki i seniorów. Zadzwoń, a fachowiec przyjdzie i pomoże

Łóżka, meble dla dzieci, ale też pościel i lampy - pożądane

W ramach projektu, rocznie wsparcie otrzymuje nawet 70 gdańskich rodzin. Najbardziej potrzebne są: meble kuchenne oraz do pokojów dziecięcych, mniejsze łóżka, szafki, krzesła i stoliki – bowiem mieszkania mają z reguły mały metraż. Spółdzielnia przyjmuje też od darczyńców np. pościel, koce, firany, dywany, które po wyczyszczeniu są przekazywane osobom potrzebującym. Przydają się też elementy oświetleniowe do mieszkań, choćby lampy stojące. Pozornie już bezużyteczne, nieatrakcyjne czy niemodne meble i przedmioty, dla nowych posiadaczy są bardzo przydatne i funkcjonalne.  

Dodajmy, że ta edycja projektu dofinansowanego ze środków miasta Gdańska, potrwa do końca kwietnia 2026 roku.

oprac. AU

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania