• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk w żółtej strefie - specjalne komunikaty na tablicach zmiennej treści

Gdańsk w żółtej strefie - specjalne komunikaty na tablicach zmiennej treści

Od soboty 3 października Gdańsk znajdzie się w żółtej strefie epidemicznej. W związku z tym od tego dnia na terenie miasta obowiązywać będą nowe zasady zachowania w przestrzeni publicznej. W dalszym ciągu należy zasłaniać usta i nos, a także zachowywać dystans społeczny. Przypominają o tym specjalne komunikaty wyświetlane na stacjonarnych i mobilnych tablicach zmiennej treści.
03.10.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tablice zmiennej treści przypominają o zasłanianiu ust i nosa oraz zachowywaniu dystansu społecznego. Ustawione zostały one w pięciu lokalizacjach
Tablice zmiennej treści przypominają o zasłanianiu ust i nosa oraz zachowywaniu dystansu społecznego. Ustawione zostały one w pięciu lokalizacjach
fot. UMG

 


Ograniczenia, które obowiązują w Gdańsku od soboty, 3 października, dotyczą przede wszystkim liczby osób, które mogą przebywać jednocześnie podczas różnego rodzaju wydarzeń czy uroczystości rodzinnych, a także w lokalach gastronomicznych.

W dalszym ciągu obowiązuje konieczność utrzymywania dystansu społecznego, a także zasłaniania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach publicznych.

O tych podstawowych zasadach bezpieczeństwa przypominają specjalne komunikaty, które wyświetlane są na tablicach zmiennej treści Zintegrowanego Systemu TRISTAR. Na tablicach pojawią się następujące informacje:

„Gdańsk w żółtej strefie – zachowaj dystans, zakrywaj usta i nos, unikaj zgromadzeń”.

W miejscach szczególnie uczęszczanych przez pieszych ustawione zostały mobilne tablice zmiennej treści, które wyświetlają takie same komunikaty. Ustawione zostały one w pięciu lokalizacjach:

· na pętli Świętokrzyska/Havla

· przy węźle PKP Gdańsk-Wrzeszcz

· przy węźle Gdańsk Główny – Podwale Grodzkie

· przy węźle Hucisko

· przy węźle ul. Kołobrzeska – al. Grunwaldzka

 

 

TV

Warzywa od rolników przy pętli Łostowice - Świętokrzyska