• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk organizuje Bursztynowe Gody dla małżeństw z 1979 roku

Małżonkowie od 1979 roku? Czas na Bursztynowe Gody - zgłoszenia jeszcze tylko do 18 sierpnia

Małżeństwa, które wzięły ślub w 1979 roku, i chciałyby uroczyście świętować Bursztynowe Gody wraz z innymi gdańskimi parami, powinny zgłosić się do gdańskiego Urzędu Stanu Cywilnego - najpóźniej do 18 sierpnia. Małżonkowie otrzymają dyplomy oraz bursztynowe upominki. Zaplanowano także specjalny koncert. Drodzy czytelnicy, dajcie o tym znać swoim rodzicom i sąsiadom.
07.08.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu okrągłe szklane statuetki z ozdobnymi elementami bursztynu, statuetki ustawione są w kilku rzędach, stoją na stole
Małżeństwa z 44-letnim stażem otrzymają m.in. pamiątkowe statuetki
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Bursztynowe Gody, czyli 44 lata razem

Bursztyn bałtycki to szlachetna żywica powstała co najmniej 40- 45 mln lat temu, której od wieków ludzie przypisują właściwości magiczne i lecznicze. Nazywany "Złotem Północy" i skarbem Gdańska, ma specyficzny zapach i jest źródłem energii. Nawiązując do wieku bursztynu, w 2016 roku Światowa Rada Bursztynu ustanowiła w Gdańsku święto małżeństw z 44-letnim stażem.

Pary, które zawarły związek małżeński w 1979 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gdańsku, lub w innym urzędzie, ale są mieszkańcami Gdańska, mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie, za pomocą poczty tradycyjnej bądź elektronicznej do  gdańskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Dane, o które poprosi urzędnik, to imiona i nazwiska jubilatów, data zawarcia małżeństwa, adres, oraz numer telefonu do kontaktu, lub adres e-mail.

 Festiwal Wilno w Gdańsku 2023 od piątku

- Dajcie znać rodzicom, szepnijcie słówko sąsiadom, albo sami dołączcie do wielkiego świętowania 44. rocznicy ślubu - zachęca prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w piątek, 18 sierpnia 2023 roku.

Organizatorzy mają nadzieję, że otrzymany od Gdańska, światowej stolicy bursztynu, upominek z okazji Bursztynowych Godów będzie dla zaproszonych par magicznym amuletem na kolejne szczęśliwe lata małżeństwa oraz następne rocznice.

Informacje kontaktowe:

Urząd Stanu Cywilnego w Gdańsku
ul. Partyzantów 74, 80-254 Gdańsk,
stanowisko 22,23 (bilet B)
tel. 58 778 62 23,  58 778 62 26
e-mail: usc@gdansk.gda.pl

Oprac. KG