• Start
  • Wiadomości
  • “Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów” - wędrówki z bezpłatnym e-bookiem

“Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów” - wędrówki z bezpłatnym e-bookiem

E-book, w którym Anna Włodarczyk zaprasza na 10 nietypowych wędrówek po swoim ukochanym mieście - Gdańsku, powstał w ramach projektu Otwarty IKM. Tytułowe “pyszności” to opisywane przez autorkę smaczki - zapomniane i nieoczywiste miejsca oraz szczegóły, ale także pyszne jedzenie.
( Publikacja: 18.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment zdjęcia z okładki e-booka Anny Włodarczyk “Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów”
Fragment zdjęcia z okładki e-booka Anny Włodarczyk “Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów”
Fot. Anna Włodarczyk

 

Anna Włodarczyk, która zawodowo zajmuje się fotografią kulinarną, zaprasza w swoim e-booku “Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów” do podróży z dala od największych atrakcji turystycznych miasta. Czytelnik dzięki lekturze dotrze do zapomnianych willi, uroczych leśnych zaułków, nieznanych miejsc widokowych i przyjrzy się pięknym detalom architektonicznym oraz poniemieckim napisom ukrytym na starej ścianie.

W wędrówki zawsze wpleciony jest wątek kulinarny, bo pyszne jedzenie to jedna z atrakcji każdego spaceru. Książka zawiera  niektóre z ulubionych adresów autorki i kilka przepisów na spacerowe smakołyki.

Spacery, które znalazły się w e-booku: 1: kierunek Matemblewo i Dolina Strzyży, 2: Aniołki, 3: Jaśkowa Dolina, 4: kierunek Dolne Miasto, 5: kierunek Biskupia Górka, 6: kierunek Dolina Radości, 7: kierunek Ołowianka i okolice, 8: kierunek Wyspa Sobieszewska, 9: kierunek Świętego Ducha, 10: kierunek Wrzeszcz – ul. Wajdeloty.

O autorce:

Anna Włodarczyk fotografią kulinarną zajmuje się od 10 lat, od 6 lat zawodowo. Współpracuje z magazynami i portalami kulinarnymi (Wysokie Obcasy, Pomorskie Prestige, Kukbuk) oraz restauracjami. Autorka bloga kulinarnego Strawberries from Poland oraz książki kulinarnej. Przez lata wypracowała własny styl, który prezentuje w swoim portfolio oraz mediach społecznościowych. portfolio fotograficzne | www.strawberriesfrompoland.pl

Zdobyła tytuł Food Photographer of the Year 2020 w kategorii Food for the Family, w międzynarodowym konkursie fotograficznym Pink Lady Food Photo Awards.

Od dwóch lat wykłada fotografię kulinarną w Trójmiejskiej Szkole Fotografii w Gdyni. Prowadzi warsztaty fotografii kulinarnej, na żywo i on-line, ostatnio przeprowadziła warsztaty ZOOM NA SMAK on-line w ramach programu Otwarty IKM (współpraca z Instytutem Kultury Miejskiej), zwieńczone publikacją e-booka. W ramach współpracy z Pomorską Organizacją Turystyczną – Pomorskie Prestige, przygotowuje reportaże z wizyt w pomorskich lokalach, opowiada o lokalnych smakach i fotografuje regionalne miejsca.

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do pobierania ebooka Anny Włodarczyk i pozostałych materiałów i publikacji, które powstały w ramach programu Otwarty IKM oraz Otwarty IKM na Siedlcach. TUTAJ można je pobrać.