Rowerem albo pieszo - wybudowana kładka na ul. Nowatorów ułatwi życie. Zobacz nasz FILM

Nad torami kolejowymi w dzielnicy Kokoszki powstała nowa pieszo-rowerowa kładka. Poprawi ona bezpieczeństwo drogowe i ułatwi życie mieszkańcom oraz osobom, które dojeżdżają do pracy. Zobacz nasz film, na którym pokazujemy prawie gotowy obiekt.
09.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kładka już służy pieszym i rowerzystom
Kładka już służy pieszym i rowerzystom
fot. Marek Wałuszko/gdansk.pl

W ciągu ul. Nowatorów, na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych powstał ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi wynosi ok. 1,2 km. Jest prawie gotowy. Brakuje jeszcze kilkudziesięciu metrów od strony ul. Kartuskiej. W ramach tej inwestycji wybudowana została także kładka nad torami kolejowymi, którą poruszać się będą rowerzyści i piesi. Ten obiekt jest już używany przez mieszkańców. Tędy też prowadzi droga łącząca różne rejony strefy ekonomicznej.

Niebawem szybsza i bardziej komfortowa podróż. Zobacz, jak przebiega elektryfikacja PKM

Na naszym filmie widać gotowy już obiekt, który cieszy użytkowników. Samochody, wtym duże ciężarówki przejeżdżają starym wiaduktem i jest bezpiecznie.

Zobacz relację wideo:


Wykonawcą prac przy budowie drogi pieszo-rowerowej na ul. Nowatorów jest spółka Kruszywo. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,2 mln złotych.

Ciąg pieszo rowerowy (widok w stronę ul. Budowlanych)
Ciąg pieszo rowerowy (widok w stronę ul. Budowlanych)
fot. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Inwestycja na ul. Nowatorów jest realizowana w ramach projektu pn.: "Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska", który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dzięki kładce odseparowany został ruch pieszo-rowerowy od samochodowego
Dzięki kładce odseparowany został ruch pieszo-rowerowy od samochodowego
fot. Marek Wałuszko/gdansk.pl

W ramach tego samego programu w Gdańsku powstała m.in. droga rowerowa na ul. Dmowskiego, na około 500 - metrowym odcinku ulicy od dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz do skrzyżowania z aleją Grunwaldzką.