Galeonem w wakacyjny rejs

Rejs statkiem, zwłaszcza stylizowanym na XVII-wieczny, to zawsze atrakcja. W sierpniu gdańskie dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wezmą udział w bezpłatnej wycieczce na Westerplatte. Popłyną tam „Galeonem Lew”.
20.07.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
stylizowany na galeon statek przepływa obok filharmonii baltyckiej
120 osób - dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami, objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, popłynie w sierpniu w niezapomniany rejs
fot. Jerzy Pinkas / www,gdansk.pl

Wsparcie finansowe na zakup mieszkania bez barier architektonicznych. Złóż wniosek

Współpraca na rzecz najmłodszych

Nieodpłatne, wakacyjne rejsy dla dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie są realizowane wspólnie od kilkunastu lat. Sierpniową wycieczkę organizują partnersko: Związek Miast Nadwiślańskich oraz gdański MOPR. 

- Chodzi o zapewnienie najmłodszym miłego, aktywnego, atrakcyjnego wypoczynku. Rejsy służą też społecznej integracji. Mamy nadzieję, że szczególnie najmłodsi uczestnicy nawiążą nowe, trwałe rówieśnicze przyjaźnie. Ważny jest wspólnie spędzony czas - opisuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Okazja do relaksu i poznania historii

Program wycieczki „Galeonem Lew” na trasie Gdańsk - Westerplatte - Gdańsk jest tak ułożony, aby uczestniczki i uczestnicy jak najlepiej się zrelaksowali i miło spędzili czas na pokładzie. Podczas rejsu z przewodnikiem m.in. poznają historię mijanych gdańskich obiektów i zabytków. Zaplanowana trasa przebiegać będzie m.in. przy Stoczni Gdańskiej i Remontowej oraz przy dokach, porcie i Twierdzy Wisłoujście.

Łącznie w rejs popłynie 120 osób - dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Listę uczestników przygotowały pracowniczki i pracownicy socjalni (miejsc wolnych już nie ma).

Oprac. AO