• Start
  • Wiadomości
  • Fundacja z Pompą dla dzieci chorych onkologicznie. Sklep online, pomoc w realu 

Fundacja z Pompą dla dzieci chorych onkologicznie. Sklep online, pomoc w realu 

Sklep charytatywny to najnowszy pomysł Fundacji z Pompą na zarabianie na potrzeby małych Wojowników leczących się w Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Fundacja opiekuje się chorymi dziećmi i ich rodzinami od ponad 10 lat i ciągle szuka sposobów na pomoc swoim podopiecznym.
17.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać grupę dzieci i dorosłych, zebranych wokół długiego stołu w sali szpitalnej, podczas obchodów Halloween. Uczestnicy są przebrani w kostiumy, a na stole znajdują się różne dekoracje halloweenowe, takie jak różowe balony, cukierki i ozdoby, a ściany są ozdobione pajęczynami oraz napisami "Happy Halloween".
Nz. Warsztaty terapeutyczne dla małych pacjentów Kliniki UCK, które Fundacja z Pompą organizuje dwa razy w tygodniu
fot. Mat. prasowe Fundacja z Pompą

Sklep charytatywny on-line. Jak powstał? 

- Organizujemy licytacje, koncerty podczas których zbierane są środki na rzecz Fundacji. Na nasze konto wpływają środki z 1,5 procent podatku i zbiórek, które przeprowadzają nasi przyjaciele - tłumaczy Marta Czyż-Taraszkiewicz, prezeska Fundacji z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką. - Pieniędzy potrzeba naprawdę dużo, bo sprzęt medyczny dla naszych podopiecznych nie jest tani i zużywa się na bieżąco. Nie chcemy jednak siedzieć i czekać wyłącznie na darowizny, dlatego stworzyliśmy sklep charytatywny, dzięki któremu również my zarabiać będziemy na fundacyjne wydatki.

Centrum Pediatryczne powstanie na Zaspie. To efekt współpracy Gdańska i województwa

Jak mówi Marta Czyż-Taraszkiewicz wiele osób “wyrasta” z ubrań z poprzedniego sezonu, chce pozbyć się nietrafionych prezentów, czy kupiło sprzęt, który nie spełnił ich oczekiwań. Z drugiej strony są ludzie szukający wyposażenia czy ubrań, którzy nie chcą albo nie mogą pozwolić sobie na nowe produkty. 

- Są osoby żyjące zgodnie z ideą zero waste, które kupują wyłącznie przedmioty używane. Są też tacy, którzy chętnie pomogą chorym dzieciakom, ale nie mogą pozwolić sobie na przekazanie gotówki - dodaje szefowa Fundacji. - Postanowiliśmy połączyć te wszystkie wątki, dodać do tego wygodę robienia zakupów z domu i przez całą dobę. I wyszedł nam z tego sklep charytatywny on-line 

Jak przekazać rzeczy na sprzedaż? 

Idea sklepu charytatywnego nie jest nowa, w Gdańsku działa co najmniej jedna placówka tego typu.

- Wolontariusze Fundacji z Pompą najpierw segregują darowane nam przedmioty, potem opisują i fotografują, na koniec wystawiają je na sprzedaż - wyjaśnia Barbara Hirsz, odpowiedzialna w Fundacji z Pompą między innymi za wolontariat. - Staramy się jak najdokładniej opisać stan sprzedawanych rzeczy, wszelakie uszkodzenia dokładnie pokazujemy i opisujemy, żeby kupujący wiedział, jaki jest stan towarów. Na razie w sklepie są same ubrania, przyjmujemy jednak wszystko, co jest w dobrym stanie i może zainteresować kupujących. Nie odrzucamy żadnych darowizn, wszystko może się przydać i przynieść dochód. Każda złotówka jest dla nas ważna.

Nowe leczenie onkoplastyczne w UCK - więcej szans na oszczędzenie piersi

Każdy zakup w sklepie staje się gestem dobroczynności, który może poprawić życie małych Wojowników. To, według pomysłodawców, okazywanie empatii w praktyczny sposób. Nowy sklep charytatywny Fundacji można znaleźć na Facebooku wpisując w wyszukiwarkę hasło: Outlet z Pompą.

Na zdjęciu znajduje się chłopiec w szpitalnym łóżku, który czyta książkę, obok niego siedzi uśmiechnięta kobieta, prawdopodobnie jego mama. Obok łóżka stoi maskotka w kształcie fioletowej kropli krwi z szerokim uśmiechem, a w tle inny chłopiec robi zabawną minę.
Fundacja regularnie doposaża Klinikę, oferuje także pomoc psychologiczną dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin, między innymi poprzez spotkania terapeutyczne, grupy wsparcia i informacyjną stronę internetową; współfinansuje rehabilitację chorych dzieci
fot. Mat. prasowe Fundacja z Pompą

Jeśli ktoś chce przekazać przedmioty na sprzedaż, wystarczy zadzwonić pod numer tel.: 604 666 004 lub napisać na adres: sklep@fundacjazpompa.pl. Fundacja planuje też w przyszłości otworzyć sklep stacjonarny. 


Fundacja z Pompą. Czym się zajmuje?

Celem Fundacji jest wspieranie Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Powołali ją do życia rodzice, którzy towarzyszyli swoim dzieciom w walce z chorobą nowotworową. Podczas wielomiesięcznych pobytów na Oddziale Hematologii, szpital zastępował ich dzieciom dom. Okazało się, że brakuje sprzętu niezbędnego do terapii m.in.: pomp infuzyjnych, kardiomonitorów, sprzętu jednorazowego użytku do cewników centralnych, środków dezynfekcyjnych, a nawet pościeli i prześcieradeł. Twórcy Fundacji postanowili pomóc lekarzom i pielęgniarkom starając się o sprzęt, a życie kolejnych małych pacjentów i ich rodziców uczynić znośniejszym w niełatwych okolicznościach.

Badania profilaktyczne mogą uratować życie. Bezpłatnie i bez kolejki, wybierz badanie dla siebie

Fundacja regularnie doposaża Klinikę, oferuje także pomoc psychologiczną dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin, między innymi poprzez spotkania terapeutyczne, grupy wsparcia i informacyjną stronę internetową; współfinansuje rehabilitację chorych dzieci, by mogły po wyleczeniu normalnie funkcjonować wśród rówieśników; planuje dofinansowywać rodzinom w trudnej sytuacji materialnej pobyty w ośrodkach przeszczepowych.

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku