• Start
  • Wiadomości
  • Firma technologiczna iTechArt z Nowego Jorku otwiera biuro w Gdańsku

Firma technologiczna iTechArt z Nowego Jorku otwiera biuro w Gdańsku

iTechArt, międzynarodowa firma technologiczna z siedzibą główną w Nowym Jorku, otwiera swoje biuro w Gdańsku. Planuje w nim zatrudnić do końca roku co najmniej 60 programistów. iTechArt działa w 9 krajach. W Polsce ma już swoje biura w Krakowie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. 
13.07.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Alan Aleksandrowicz oraz Paweł Cebula z iTechArt
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Alan Aleksandrowicz (od lewej) oraz Paweł Cebula z iTechArt
mat. prasowe Agencja Rozwoju Pomorza
Symboliczna inauguracja biura iTechArt w Gdańsku odbyła się w środę 13 lipca. Firma będzie miała swoją siedzibę w biurowcu Olivia Six w Gdańsku-Oliwie, przy al. Grunwaldzkiej
 
Prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Alan Aleksandrowicz podkreślił, że funkcjonowanie takich firm, jak iTechArt tworzy już wręcz “przemysł nowoczesnych usług”, w którym pracę w Trójmieście znalazło kilkanaście tysięcy osób.
 
- Nie mam wątpliwości, że firma iTechArt znajdzie tu talenty, których poszukuje. Dziękuję za wybór Gdańska - podkreślił Alan Aleksandrowicz. 

W czym specjalizuje się iTechArt?

Głównymi klientami iTechArt są startupy m.in. z Doliny Krzemowej (USA), Nowego Jorku i Londynu, działające w takich branżach jak fintech (innowacje technologiczne w sektorze finansów przyp. red.) oraz healthtech (innowacje technologiczne w sektorze medycyny i służby zdrowia przyp. red.). iTechArt wykonuje też swoje usługi w e-commerce (handel elektroniczny) oraz edukacji

Nike wybrała Gdańsk na swoje pierwsze w Polsce centrum technologiczne. Szuka specjalistów IT

- Można powiedzieć, że rekrutujemy na potęgę, w niemal wszystkich obszarach technologicznych. W Polsce mamy otwartych 260 stanowisk, głównie inżynierskich. W Gdańsku zaczynamy z inżynierami danych, programistami Python, .NET i Java, jak też inżynierami jakości. Kompletujemy kadrę menedżerską i seniorską, żeby sięgnąć po najlepszych studentów pomorskich uczelni i móc ich kształcić w naszych autorskich programach treningowych – mówił Paweł Cebula, Software Delivery Director w iTechArt.

Ile osób będzie liczyć załoga iTechArt w Gdańsku?

W swoim biurze w Olivia Six firma planuje rozmieścić 60 biurek. 
 
- To nie jest jednak liczba, do której chcielibyśmy się ograniczać. Nasze plany dotyczące zatrudnienia w Gdańsku są dużo bardziej ambitne - zapowiedział Paweł Cebula. 

Nowa inwestycja "ląduje" w Gdańsku. Należąca do Airbusa firma Navblue otwiera siedzibę

iTechArt działa w 9 krajach: Stanach Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii, Austrii, Polsce, Litwie, Ukrainie, Gruzji, Uzbekistanie i Białorusi. Zatrudnia 3500 specjalistów z branży informatycznej. 

Ekspansja na cały świat i dynamiczny rozwój iTechArt w Polsce

W planach iTechArt ma otwarcie swoich oddziałów także w Kazachstanie, Kirgistanie, na Słowacji, w Bułgarii i Meksyku
 
W Polsce iTechArt rozpoczął swoją działalność w styczniu 2021 r. w Łodzi. Spółka ma swoje biura także w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Ogółem firma zatrudnia w Polsce ok. 350 osób. 
 

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku