Nowa inwestycja "ląduje" w Gdańsku. Należąca do Airbusa firma Navblue otwiera siedzibę

Navblue, spółka zależna od Airbusa, poinformowała o otwarciu swojego nowego biura w Gdańsku. Firma zamierza zatrudnić 80 informatyków i programistów.
05.07.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Navblue znana jest ze swoich rozwiązań dla lotnictwa
Navblue znana jest ze swoich rozwiązań dla lotnictwa. Już szuka pracowników w Gdańsku.
źródło:navblue.aero

Kogo poszukuje firma Navblue?

Navblue to firma w całości należąca do Airbusa, zajmująca się operacjami lotniczymi i rozwiązaniami z zakresu zarządzania ruchem lotniczym. Jej oferta jest wysokospecjalistyczna. Dostarcza swoje produkty i usługi zarówno dla klientów cywilnych jak i dla wojska.

Informatycy poszukiwani - międzynarodowa firma IT otworzyła biuro w Gdańsku

Navblue zatrudnia na całym świecie 465 pracowników, a swoje siedziby ma m.in. we Francji, Szwecji i Wielkiej Brytanii, ale także poza Europą - w USA, Singapurze i Tajlandii. Teraz dołącza Gdańsk, bo firma zauważyła w naszym mieście potencjał programistyczny i zdolnych ludzi. Działają tutaj już dwie firmy o podobnym profilu. Firma myśli o ekspansji i rozpoczęła rekrutację.

Ułatwi to również współpracę z innymi zespołami z Europy, Azji i Ameryki. Naszym celem jest stać się ulubionym pracodawcą w regionie, jako firma o wysokich wynikach i atrakcyjności, i zachęcamy potencjalnych kandydatów do aplikowania już teraz

- mówi cytowany w komunikacie Fabrice Hamel, prezes Navblue.

Obecność Airbusa w Polsce

Airbus Group (dawniej EADS) jest międzynarodowym koncernem (Francja, Niemcy, Hiszpania). Firmy należące do tego giganta produkują nie tylko samoloty cywilne i wojskowe, ale też helikoptery, rakiety kosmiczne, satelity czy systemy bezzałogowe.

W Polsce Airbus, jeszcze jako spółka EADS, kupił ponad 20 lat temu fabrykę samolotów PZL Warszawa-Okęcie. Zatrudnia obecnie w naszym kraju ok. 700 osób, ale liczba ta będzie wzrastać.

W swoim komunikacie dla mediów spółka Navblue zapowiedziała, że jej gdańska siedziba zostanie oficjalnie otwarta do końca trzeciego kwartału 2022 r.

Brytyjski Graphcore - mocna marka w branży sztucznej inteligencji tworzy polski oddział w Gdańsku  

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy