• Start
  • Wiadomości
  • Finał świątecznej akcji “Paczka dla seniora” - 270 podopiecznych MOPR otrzyma podarunki

Finał świątecznej akcji “Paczka dla seniora” - 270 podopiecznych MOPR otrzyma podarunki

Dzięki wielkiej empatii i hojności darczyńców 270 sędziwych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku będzie miało radosne święta. Tyle seniorek i seniorów otrzymało lub otrzyma wkrótce gwiazdkowe paczki.
17.12.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Oprócz żywności darczyńcy przekazali osobom starszym np. ciepłą odzież i świąteczne maskotki
Oprócz żywności darczyńcy przekazali osobom starszym np. ciepłą odzież i świąteczne maskotki
fot. Małgorzata Trościańczyk z gdańskiego MOPR

Akcja “Świąteczna paczka dla seniora”

Gdański MOPR dziękuje wszystkim osobom, instytucjom i firmom, które włączyły się w tegoroczną edycję akcji „Świąteczna paczka dla seniora”. Wystarczyło pobrać list o samotnym, często schorowanym seniorze lub seniorce i na podstawie danych tam zawartych przygotować dla niego gwiazdkową niespodziankę. Listy napisali wcześniej pracownicy socjalni, określając w nich potrzeby, zainteresowania i marzenia swoich podopiecznych, z którymi mają do czynienia na co dzień. 

 

Finał akcji „Każdy może pomóc”. Prezenty jadą do dzieci, a w sieci teledysk w podzięce dla darczyńców i partnerów

Jakie podarunki zawierają paczki dla seniorów?

Paczki wypełniły zwłaszcza produkty spożywcze z dłuższym terminem przydatności (kawa, konserwy mięsne i rybne, bakalie, soki, olej, hermetycznie pakowane ciasta i czekoladowe słodycze).

Darczyńcy starali się odpowiedzieć na potrzeby osób starszych, ale też sprawić im radość upominkami. Ofiarowali m.in. telefony, sprzęt kuchenny i radiowo-telewizyjny, kosmetyki, ciepłe kapcie, koce i skarpety oraz pościel, obrusy z akcentami świątecznymi, ozdoby na choinkę i maskotki. Wśród darów nie zabrakło książek, albumów, gier i oczywiście gwiazdkowych życzeń. Z kartek, szczególnie tych samodzielnie wykonanych przez darczyńców, osoby starsze cieszą się ogromnie. Takie życzenia wzruszają i wywołują uśmiech na twarzach obdarowanych seniorek i seniorów.

Dodajmy, że pracownicy socjalni starali się przekazywać podopiecznym na bieżąco świąteczne paczki. Ostatnie podarunki trafią do osób starszych w najbliższych dniach. Dziękujemy darczyńcom za wsparcie akcji! 

Gorąca zupa, kromka chleba i ciepłe słowo - załoga Autobusu SOS pomaga szósty sezon

oprac. IB

TV

100-lecie ulicy Krętej