• Start
  • Wiadomości
  • 28. Finał WOŚP: weź udział w kweście i uczcij pamięć prezydenta Adamowicza

28. Finał WOŚP: weź udział w kweście i uczcij pamięć prezydenta Adamowicza

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprasza do wspólnego świętowania finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 12 stycznia, wystąpią gwiazdy, takie jak: Voo Voo, Sound’n’Grace, Organek, Audiofeels, Lipali, PECTUS, KOMBI, Varius Manx & Kasia Stankiewicz i inni. Podczas finału zaplanowano wyjątkowe światełko do nieba wraz ze wspomnieniem śp. prezydenta Pawła Adamowicza.
03.01.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wolontariusze będą zbierać datki do specjalnie oznakowanych puszek. Nz. Katarzyna Kędzioł i jej córka Kaja, wolontariuszki poprzedniej edycji Finału WOŚP
Wolontariusze będą zbierać datki do specjalnie oznakowanych puszek. Nz. Katarzyna Kędzioł i jej córka Kaja, wolontariuszki poprzedniej edycji Finału WOŚP
fot. Marek Wałuszko / gdansk.pl

 

Będzie to już 28. edycja finału WOŚP - podczas niej zbierane będą datki do celów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W Gdańsku w kweście uczestniczyć będzie Magdalena Adamowicz, żona śp. prezydenta Pawła Adamowicza, która nie ukrywa, że nie była to dla niej łatwa decyzja.

- Długo o tym myślałam, konsultowałam z córkami, bo tutaj nie chodzi o zwykły strach, ale o barierę psychiczną - mówi Magdalena Adamowicz.

Podczas finału zaplanowano wyjątkowe światełko do nieba wraz ze wspomnieniem śp. prezydenta Pawła Adamowicza.

- Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku po raz kolejny włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 28. Finału pieniądze zbierane będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zbieramy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji - mówi Agnieszka Buczyńska, prezes stowarzyszenia RCW w Gdańsku.

Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia, 2020 r. Z tej okazji, przy placu Solidarności i Europejskim Centrum Solidarności wystąpią gwiazdy polskiej muzyki, starszego i młodszego pokolenia, w ramach Koncertu Finałowego „Gdańsk dzieli się dobrem”. Jego organizatorami są Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Miasto Gdańsk.

- Wystąpią takie gwiazdy, jak: Voo Voo z Gośćmi, Sound’n’Grace, Organek, Audiofeels, Lipali, Zuzia Jabłońska, PECTUS, KOMBI, Natalia Cepelik Muianga Varius Manx & Kasia Stankiewicz - wymienia Buczyńska. - Podczas koncertu nie zabraknie licytacji wyjątkowych przedmiotów i usług, które będę licytowane ze sceny przez prowadzących.

Koncerty rozpoczną się o godz. 16:00 i zakończą ok. godz. 21:00. Wstęp wolny.

 

PROGRAM KONCERTÓW:

- godz. 16:00 - Varius Manx & Kasia Stankiewicz

- godz. 16:20 - Pectus

- godz. 16:40 - Zuzia Jabłońska

- godz. 17:05 - Natalia Capelik Muianga

- godz. 17:15 - Kombi

- godz. 17:40 - Audiofeels

- godz. 17:55 - Lipali

- godz. 18:25 - Sound'n'Grace

- godz. 18:50 - Voo Voo

- godz. 19:30 - Wspomnienie prezydenta Pawła Adamowicza i Światełko do Nieba

- godz. 20:10 - Organek

 

Szczegóły na stronie gdanskdlaorkiestry.pl.


Zobacz wideo

 

Moc atrakcji

Wydarzenie jak zawsze będzie okazją do zebrania jak największej ilości datków na cel WOŚP. W całym Gdańsku tego dnia kwestować będzie ponad 1200 osób, z 12 sztabów. Największy sztab, przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, liczy 700 wolontariuszy. Kolejny rok z rzędu w ramach wolontariatu pracowniczego WOŚP wesprą także urzędnicy gdańskiego magistratu oraz pracownicy MBanku, którzy będą wspólnie liczyć pieniądze w największym sztabie gdańskiej orkiestry w Europejskim Centrum Solidarności.

PLAKAT A2 WYBRANY

 

Oprócz koncertu będą się odbywały różnorodne atrakcje towarzyszące: sklepiki WOŚP, loterie, pomiary ciśnienia i cukru, pokazy gaszenia dla dzieci i dorosłych, będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS, warsztaty z pierwszej pomocy, obklejanie auta za wrzut do puchy, wielkie gotowanie bigosu dla uczestników finału WOŚP oraz wiele innych.

Trójmiejskie samochody gastronomiczne, tzw. food trucki zbiorą się wszystkie w strefie gastronomicznej WOŚP (Strefa Smaków Food Trucków), zapewniając szeroki wybór rozgrzewającego jedzenia na większy i mniejszy głód. W menu nie zabraknie też rozgrzewających napojów.

Jak zawsze Fundacja WOŚP oraz Allegro uruchomili specjalny serwis aukcyjny. Korzystanie z niego jest darmowe, a wpłaty za wygrane aukcje wpływają bezpośrednio na konto Fundacji. Gdańskie aukcje podlinkowane są w zakładce aukcje na stronie gdanskdlaorkiestry.pl.

 

Zobacz, jak było podczas ubiegłorocznej, 27. edycji Wielkiego Finału WOŚP w Gdańsku