EuroSkills Gdańsk 2023 - dzień drugi. W piątek koniec zawodów, w sobotę - wielka impreza

Blisko 600 młodych ludzi z 32 krajów Europy drugi dzień walczyło w czwartek, 7 września, w konkursie EuroSkills Gdańsk 2023 o miano najlepszych na kontynencie fachowców w swoich zawodach. Jeszcze tylko w piątek, 8 września, możesz zobaczyć, jak pracują. A w sobotę wieczorem (9 września) wraz z zawodnikami celebrować zakończenie pełne emocji i muzyki. Wstęp w obu przypadkach - wolny.
07.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
młoda kobieta w stroju roboczym przecina bloczek pustaka piłą elektryczną
Kobieta murarz, czyli - murarka? Tak, świat się zmienia, mistrzyni Szwecji w konkurencji murarstwo podczas EuroSkills Gdańsk 2023
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

GALERIA ZDJĘĆ Z DRUGIEGO DNIA EUROSKILLS

 

EuroSkills Gdańsk 2023. Rozpoczęły się igrzyska młodych profesjonalistów. Spróbuj swoich sił!

W AmberExpo i 16 halach przy Polsat Plus Arena Gdańsk 576 młodych (18 - 25 lat) profesjonalistów pracuje nad projektami konkursowymi przy swoich warsztatach. W niektórych z 42 profesji reprezentowanych w EuroSkills w Gdańsku zawodnicy będą pracować nad jednym zadaniem przez trzy dni, w niektórych wykonają kilka projektów. Wszystko po to, by wyłonić najlepszych na starym konkurencie młodych zawodowców.

Podobno szczególnie emocjonujący moment mistrzostw to ostatnie minuty przed dzwonkiem, który ogłasza koniec pracy nad projektami. Stanie się to w piątek, 8 września, o różnych godziach w zależności od dyscypliny. Początek pracy przy warsztatach to godz. 9, możliwość zwiedzania terenu zawodów kończy się o godz. 17

Żeby wejść na teren EuroSkills 2023 i poczuć atmosferę mistrzostw, których bohaterami nie są sportowcy lecz młodzi profesjonaliści, wystarczy się zarejestrować na stronie wydarzenia.

 

REJESTRACJA NA EUROSKILLS GDAŃSK 2023

Młodość i energia - ceremonia otwarcia już za nami. EuroSkills Gdańsk 2023 do soboty!

młoda kobieta układa kompozycję kwiatową
Weronika Kwiatek-Binda, najlepsza młoda florystka w Polsce, podczas EuroSkills 2023 Gdańsk
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Rejestracja uprawnia również do wzięcia udziału w ceremonii zamknięcia mistrzostw na Polsat Plus Arenie, która odbędzie się w sobotę (9 września). Wówczas poznamy zwycięzców 42 konkursów, którzy odbiorą złote, srebrne i brązowe medale na scenie. Podczas ceremonii zagrają Kamil Bednarek i zespół Sound’n”Grace, będzie też pokaz świetlny. Wydarzenie odbędzie się w godz. 18 - 21. Otwarcie bram stadionu nastąpi o godz. 16.

Transmisję z ceremonii zamknięcia mistrzostw będzie można obejrzeć m.in. na naszym portalu.