Euro we Francji, dzikie drużyny na Przymorzu i Zaspie

W sobotę, 18 czerwca, odbędzie się wiosenna edycja turnieju dzikich drużyn chłopców i dziewcząt „Do Przerwy 0:1”. Po raz pierwszy zapraszane do udziału są zespoły, w skład których wchodzą członkowie rodziny. - Mile będą widziane szczególnie drużyny wielopokoleniowe - namawia Andrzej Kowalczys.
15.06.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Rywalizacja w turniejach Do Przerwy 0:1 odbywa się cztery razy w roku

Piłkarski turniej „Do Przerwy 0:1” obchodzi w tym roku 12-te urodziny.

- Zaczęło się w 2004 roku. Było dość skromnie i mniej gwarnie, jeśli porównamy z edycjami z ostatnich kilku lat. Wówczas uczestniczyło kilkanaście drużyn, ale jak to się mówi… pomysł zaskoczył - wspomina Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator „Do Przerwy 0:1”, dzisiaj także radny miasta Gdańska. - Były kolejne edycje, potem kolejne. I tak od dwunastu biegamy za piłką i cieszymy się, że przynosi ona wiele radości uczestnikom turnieju.

Turniej w ciągu roku rozgrywany jest cztery razy: wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Przyciąga średnio około 2 tys. zawodniczek i zawodników. Najwięcej entuzjastów piłki nożnej zgłasza się wiosną i latem, choć w ostatnich latach jesienna czy zimowa aura wcale nie odstrasza młodych piłkarzy, stąd nawet w grudniu za piłką potrafi biegać blisko 500 osób.

W tym roku tradycyjnie rywalizacja odbędzie się w pięciu kategoriach: zespoły dziewczęce oraz roczniki: 2004 i młodsi, 2001/2003, 1998/2000 i 1997 i starsi.

Uwaga! Po raz pierwszy organizatorzy zapraszają drużyny, w skład których wchodzą członkowie rodziny.

- Mile będą widziane szczególnie drużyny wielopokoleniowe - namawia Kowalczys.


Zapisy od godz. 9.00 na stadionie MOSiR w Gdańsku przy ul. Meissnera. Początek turnieju w sobotę, 18 czerwca, o godz. 10.00.TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim