• Start
  • Wiadomości
  • Epitafium na carillon dedykowane Pawłowi Adamowiczowi usłyszymy w piątek z wieży Katarzyny

Epitafium na carillon dedykowane Pawłowi Adamowiczowi usłyszymy w piątek z wieży Katarzyny

Epitafium poświęcone pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska zabrzmi premierowo w Gdańsku z wieży carillonowej Kościoła św. Katarzyny w piątek, 18 stycznia, o godz. 14.45. Wykona je Monika Kaźmierczak, która zachęca znajomych muzyków z całego świata, by zagrali je także w swoich miastach. Odzew był natychmiastowy.
( Publikacja: 16.01.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jeden z 50 dzwonów carillonu na wieży Kościoła św. Katarzyny w Gdańsku
Jeden z 50 dzwonów carillonu na wieży Kościoła św. Katarzyny w Gdańsku
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


- Kompozytorka Katarzyna Kwiecień-Długosz napisała przepiękne Epitafium na carillon, zadedykowane Pawłowi Adamowiczowi. Zagram je premierowo podczas cotygodniowego piątkowego koncertu (18 stycznia - od red.) na carillonie kościoła św. Katarzyny o godz. 14.45 - poinformowała oficjalna gdańska carillonistka Monika Kaźmierczak na swoim profilu na Fb.

Artystka zaproponowała również znajomym muzykom z całego świata, by odegrali utwór na dzwonach carillonowych w swoich miastach. Kilkunastu artystów odpowiedziało na jej apel, niektórzy od razu podali kiedy i gdzie zagrają - nie tylko w krajach kojarzonych z carillonami: Belgii, czy Holandii, ale także w Stanach Zjednoczonych

Katarzyna Kwiecień-Długosz związana jest z Instytutem Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Epitafium zaczęła komponować w poniedziałek wieczorem, 14 stycznia, tuż po otrzymaniu informacji o śmierci prezydenta Gdańska.