• Start
  • Wiadomości
  • Energa 77 Racing wygrywa Volvo Gdynia Sailing Days w klasie Micro

Energa 77 Racing wygrywa Volvo Gdynia Sailing Days w klasie Micro

W tym roku mistrzostwa świata w klasie Micro z powodu pandemii zostały zamienione na regaty z cyklu Pucharu Euro Micro. Zostały one rozegrane w dniach 27-29 sierpnia podczas Volvo Gdynia Sailing Days. Pierwsze miejsce zajęła załoga Piotra Tarnackiego z Grzegorzem Banaszczykiem i Bartoszem Makałą z Energa 77 Racing Gdańsk.
( Publikacja: 30.08.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Załoga gdańskiego teamu była najlepsza na wodach Zatoki Gdańskiej w swojej klasie
Załoga gdańskiego teamu była najlepsza na wodach Zatoki Gdańskiej w swojej klasie
fot. Energa 77 Racing

 

Regaty Pucharu Europy w Gdyni rozpoczęły się w czwartek, 27 sierpnia. Podczas trzech dni rywalizacji na wodach Zatoki Gdańskiej odbyło się dziewięć wyścigów, z czego osiem wygrał team Energa 77 Racing. Po raz kolejny żeglarze z Gdańska potwierdzili doskonałą formę.

- Wspaniałe warunki, duże zmiany kierunku wiatru i trzy dni super ścigania z moim rywalami. Jestem dumny i cieszę się, że te regaty się odbyły - mówi lider Energa 77 Racing Piotr Tarnacki.

Na podium stanęli także sternicy Tytus Butowski i Piotr Mańczak.

 

Mistrzowska załoga (od lewej): Grzegorz Banaszczyk, Piotr Tarnacki i Bartosz Makała
Mistrzowska załoga (od lewej): Grzegorz Banaszczyk, Piotr Tarnacki i Bartosz Makała
fot. Energa 77 Racing

 

Podczas Volvo Gdynia Sailing Days miały odbyć się mistrzostwa świata w klasie Micro, a Piotr Tarnacki miał walczyć o dziesiąty tytuł. Organizatorzy zdecydowali jednak o zmianie rangi ze względu na pandemię koronawirusa (z tego powodu do rywalizacji nie zgłosiła się część załóg).   

- Nie mamy żadnego wpływu na sytuację na świecie - zaznacza Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. - Do samego końca liczyliśmy, że uda się pokonać te trudności, ale to są indywidualne decyzje zawodników. Cały czas liczyliśmy się, że taka może być decyzja i byliśmy na nią przygotowani mając w zanadrzu plan B. Musimy w sporcie nauczyć się żyć z koronawirusem, a tego typu sytuacje to dzisiaj niestety standard.

 

Kolejne mistrzostwa świata mają się odbyć w 2021 rok we Francji. Do tego czasu Piotr Tarnacki pozostaje aktualnym mistrzem świata w żeglarskiej klasie Micro.

- Do każdych zawodów podchodzimy z takim samym zaangażowaniem, szacunkiem i chęcią wygrania. Już teraz rozpoczynamy przygotowania do obrony dziesiątego tytułu - mówi Piotr Tarnacki.