• Start
  • Wiadomości
  • Ekodom Ciesielskich - z wizytą u gdańskiej "rodziny less waste"

Ekodom Ciesielskich - z wizytą u gdańskiej "rodziny less waste"

Pojęcia less waste i zero waste nie mają żadnych tajemnic przed Martą i Pawłem Ciesielskimi, zwycięzcami pierwszej edycji miejskiego konkursu “Gdański Eko Dom”. Mistrzowie eko zachowań dzielą się nimi w naszym filmie. Obejrzyj i daj się zainspirować.
05.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kadr z filmu o eko domu rodziny Ciesielskich z Gdańska
Kadr z filmu o eko domu rodziny Ciesielskich z Gdańska
Fot. gdansk.pl

Marta i Paweł Ciesielscy zwyciężyli w pierwszej edycji konkursu “Gdański EkoDom”, który ogłoszono w ubiegłym roku w ramach realizowanej w naszym mieście kampanii Czyste Miasto Gdańsk. Zadaniem uczestników przedsięwzięcia było udokumentowanie w dowolnej formie codziennych działań podejmowanych w duchu lesswaste i zerowaste - czyli służących możliwie największej redukcji produkcji odpadów we własnym domu.

Państwo Ciesielscy udowodnili w swoim obszernym sprawozdaniu, że nawet rodzice dwójki małych dzieci mogą prowadzić ekodom, angażując młodsze pokolenie w realizację rodzicielskiej idei.

Nagrody w konkursie Gdański EkoDom 2021 rozdane - poznaj ekozwycięzców

Zwycięzcy “Gdańskiego EkoDomu” i pozostali laureaci pierwszej edycji konkursu zostali ambasadorami kampanii Czyste Miasto Gdańsk realizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMG, a także konsultantami kolejnych działań i pomysłów planowanych w ramach Czystego Miasta. 

Państwo Ciesielscy zaprosili nas do swojego domu, w filmie zrealizowanym podczas wizyty opowiedzieli o swoich (jak to nazywa pani domu) “ekonawykach”. Obejrzyj nasz materiał, by dowiedzieć się m.in. że można stosować obieg (nieomal) zamknięty wody mimo posiadania akwarium, jak żyć bez worków na śmieci, ręczników papierowych i jak bez większego wysiłku oszczędzać prąd.

 

Inspirujący “ekomaniacy” - poznaj najlepsze praktyki eko prosto z gdańskich domów

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej