• Start
  • Wiadomości
  • Dzień tramwajarek i tramwajarzy. Życzenia i podziękowania za ciężką i odpowiedzialna pracę

Dzień tramwajarek i tramwajarzy. Życzenia i podziękowania za ciężką i odpowiedzialna pracę

25 listopada obchodzimy Dzień Tramwajarza. Z tej okazji gdańskim tramwajarkom i tramwajarzom życzenia złożyła prezydent Miasta, do których przyłącza się również nasza redakcja.
( 25.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prowadzenie tramwaju wymaga dużej wiedzy, specjalistycznych umiejętności i odpowiedzialności. Dziękujemy gdańskim tramwajarkom i tramwajarzom, życząc im wszystkiego najlepszego
Prowadzenie tramwaju wymaga dużej wiedzy, specjalistycznych umiejętności i odpowiedzialności. Dziękujemy gdańskim tramwajarkom i tramwajarzom, życząc im wszystkiego najlepszego
źródło: GAiT

Dzień wspominania św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki m.in. przewoźników, tramwajarzy i kolejarzy jest jednocześnie od lat świętem tych grup zawodowych.

Zaczynają pracę skoro świt. Codziennie wożą tysiące pasażerek i pasażerów do szkoły albo pracy. 25 listopada nie może obyć się bez specjalnych pozdrowień dla gdańskich tramwajarek i tramwajarzy. W końcu dziś obchodzą swoje święto. Dziękujemy za Waszą ciężką pracę! Dzięki Wam możemy podróżować po naszym mieście pewnie i bezpiecznie. Wszystkiego co najlepsze w dniu Waszego święta

- to życzenia od prezydent Miasta Aleksandry Dulkiewicz.

O święcie tramwajarzy nie zapominają też spółki miejskie, które odpowiadają za transport publiczny. Serdeczne życzenia popłynęły od Zarządu Transportu Miejskiego dla wszystkich pań i panów prowadzących gdańskie tramwaje. O święcie swoich pracowników informuje też spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje, przy okazji życząc wszystkiego najlepszego wszystkim swoim pracownikom, zarówno tym, którzy kierują tramwajami, jak i tym, którzy zabezpieczają ich pracę.

Dziś obchodzimy Dzień Tramwajarza! To święto naszych motorniczych, załogi zaplecza technicznego, torowców, sieciowców. Dzięki nim każdego dnia możemy bezpiecznie podróżować do szkoły czy pracy. Dziękujemy i życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze!
Dołączycie się do życzeń dla naszej tramwajowej Załogi?

- czytamy na swoim społecznościowym profilu GAiT.

 

Również dzisiaj z okazji tego święta prezydent Gdańska spotkała się z młodymi entuzjastami transportu miejskiego Patrykiem i Rafałem, których niezwykle fachowa wiedza zaskoczyła nawet ekspertów. Uczniowie do gabinetu pani prezydent przynieśli własnoręcznie wykonane modele tramwajów i autobusów.

Rafał i Patryk z własnoręcznie wykonanymi modelami pojazdów
Rafał i Patryk z własnoręcznie wykonanymi modelami pojazdów
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Swojego zdziwienia, jak szczegółowo młodzi ludzie zgłębili temat transport miejskiego, nie kryli Sebastian Zomkowski dyrektor ZTM i Jerzy Wiatr, wiceprezes GAiT ds. operacyjnych. Być może chłopcy zasilą w przyszłości gdańskie kadry odpowiedzialne za komunikację publiczną?

Radni uchwalili: pomoc finansowa w wysokości 5,5 mln na integrację komunikacji publicznej