• Start
  • Wiadomości
  • Jasień. Piknik na Dzień Ojca - ekologicznie, przy zbiorniku retencyjnym

Jasień. Piknik na Dzień Ojca - ekologicznie, przy zbiorniku retencyjnym

23 czerwca można było różnorodnie spędzić, ponieważ atrakcji w Gdańsku nie brakowało. Jedną z propozycji dla całych rodzin był wodny piknik ekologiczny, który dla mieszkańców zorganizowała Rada Dzielnicy Jasień oraz Zakład Utylizacyjny. Zobaczcie naszą fotorelację z tego sobotniego wydarzenia.
24.06.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na Jasieniu zorganizowano ekologiczny piknik dla mieszkańców
Na Jasieniu zorganizowano ekologiczny piknik dla mieszkańców
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Festyn przy zbiorniku retencyjnym "Jabłoniowa" zorganizowano w klimacie morskich opowieści, upcyklingu i zabaw retro. Dla uczestników przygotowano sześć stref tematycznych: morską, relaksu, aktywności, malucha, edukacyjną i eko-warsztatów. Oprócz atrakcji związanych z wodą, dorośli mogli pokazać swoim pociechom zabawy z ich dzieciństwa grając m.in. w jojo, kapsle czy chińczyka. Dla maluchów przygotowano też takie atrakcje jak malowanie buziek czy zabawy z bańkami mydlanymi. To nie wszystko. Miłośnicy żeglowania mogli pomalować prawdziwą łódź, która – już po pikniku - stanie się ozdobą dzielnicy Jasień. Natomiast w strefie eko-warsztatów z odpadów można było tworzyć eko łódeczki i maskotki oraz dowiedzieć się czym jest upcycling.

Przy stanowisku edukacyjnym Zakładu Utylizacyjnego chętni sprawdzali z kolei swoją wiedzę ekologiczną. Można było też porozmawiać o działalności spółki ZU, bezpłatnych usługach świadczonych dla mieszkańców oraz o tym, jak bezpiecznie zagospodarowywać np. odpady niebezpieczne czy gabarytowe.

Wydarzenie na Jasieniu było kolejną, po kwietniowym Wielkim Sprzątaniu Gdańska-Południe, imprezą organizowaną przez ZU w ramach programu Aktywne Sąsiedztwo.

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów