• Start
  • Wiadomości
  • Dynie rządzą w mieście - trzy tony w siedmiu miejscach, największa waży ponad 100 kilogramów

Dynie rządzą w mieście - trzy tony w siedmiu miejscach, największa waży ponad 100 kilogramów

W piątek, 4 października, nasze miasto nabrało pomarańczowego koloru. Wszystko za sprawą dyń i wstążek, które pojawiły się w kilku gdańskich lokalizacjach. Na Placu Kobzdeja dekoracją zajęły się m.in. dzieci z Przedszkola nr 27 im. „Panienki z okienka” oraz zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.
04.10.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dzieci z Przedszkola nr 27 im. „Panienki z okienka” miały wiele radości z dekorowania miasta dyniami
Dzieci z Przedszkola nr 27 im. „Panienki z okienka” miały wiele radości z dekorowania miasta dyniami
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

- Gdańsk będzie tej jesieni wyjątkowo pomarańczowy. Wszystko za sprawą dyń, którymi udekorujemy nasze miasto. W tym roku zwiększamy ich ilość do trzech ton, a największe okazy będą ważyły ponad sto kilogramów - informowała Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Jesiennego charakteru nabiorą również trawy, które zostaną przewiązane pomarańczowymi wstążkami. 

Dynie oraz pomarańczowe wstążki pojawiły się w piątek, 4 października, w kilku lokalizacjach Gdańska. Udekorowane zostały: Plac Kobzdeja, skrzyżowanie przy Galerii Bałtyckiej, Rondo De La Salle, Rondo Ofiar Katynia, Rondo Kapliczna - Jelitkowo, Park Oliwski oraz okolice Targu Drzewnego. 

 

 Dyniowa ekipa na Placu Kobzdeja
"Dyniowa ekipa" na Placu Kobzdeja
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Na Placu Kobzdeja w samo południe w dekorowaniu miasta pracownikom GZDiZ pomagały dzieci z Przedszkola nr 27 im. „Panienki z okienka” oraz Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju, który na miejsce wydarzenia przyjechał na rowerze.

- Liczymy na to, że wzorem lat ubiegłych zainspirujemy mieszkańców Gdańska do dekorowania swoich balkonów, tarasów i ogrodów - mówi Magdalena Kiljan. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z DEKORACJI PLACU KOBZDEJA

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024