• Start
  • Wiadomości
  • Dwa respiratory dla szpitala zakaźnego w Gdańsku. Wsparcie od firmy deweloperskiej

Dwa respiratory dla szpitala zakaźnego w Gdańsku. Wsparcie od firmy deweloperskiej

Firma deweloperska Torus przekazała 110 tys. zł na zakup dwóch respiratorów, które trafią do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Urządzenia w najbliższych tygodniach znajdą się na wyposażeniu szpitala, jako sprzęt niezbędny w leczeniu pacjentów z ostrym przebiegiem zakażenia koronawirusem.
( Publikacja: 21.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku to szpital
Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku to szpital przygotowany na leczenie chorych z koronawirusem
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

CZYTAJ: Uniwersytet Gdański przekazał Sanepidowi aparaturę do wykrywania zakażeń koronawirusem

 

Decyzję o przekazaniu środków finansowych podjęła właścicielka i zarząd spółki Torus, w odpowiedzi na apele i potrzeby przedstawicieli lokalnej służby zdrowia. 

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, z czym mierzy się dzisiaj świat, w obliczu jakiego wyzwania stanęliśmy, także jako lokalna społeczność - powiedziała Małgorzata Dobrowolska, właścicielka firmy Torus. - Dzisiaj odpowiedzialność i solidarność nabierają szczególnego znaczenia, także dla środowiska biznesowego, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć jeden z lokalnych szpitali. Zachęcamy też do zaangażowania inne firmy, które są w stanie w jakikolwiek sposób pomóc służbie zdrowia.


WIĘCEJ: 4 nowe laboratoria wirusologiczne w szpitalach w: Kościerzynie, Słupsku, Wejherowie i UCK

Jak powiedział Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu spółki Szpitale Pomorskie placówki są gotowe na przyjęcie większej ilości pacjentów z koronawirusem, ale potrzebują też wsparcia właśnie w postaci odpowiedniego wyposażenia. 

- Środki finansowe przeznaczone przez spółkę Torus to nieoceniona pomoc w walce z tą epidemią - powiedział Andrzej Zieleniewski. - Dziękujemy za ten cenny dar, który pozwoli na ratowanie ludzkiego zdrowia i życia i wspierać będzie w pracy personel naszego szpitala w Gdańsku.

 

Czytaj także: 

4 nowe laboratoria wirusologiczne w szpitalach w: Kościerzynie, Słupsku, Wejherowie i UCK