Dwa brązowe medale Kamili Stormowskiej w zawodach Pucharu Świata w Dreźnie

W dniach 9-11 lutego w Dreźnie odbywały się zawody Pucharu Świata w short tracku. Znakomicie spisała się w nich Kamila Stormowska ze Stoczniowca Gdańsk, która zajęła trzecie miejsce na 1000 i 500 metrów. Od 16 do 18 lutego Puchar Świata odbędzie się w hali Olivia.
11.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Łyżwiarka szybka pochylona jedzie po lodzie, za nią dwie inne zawodniczki
Kamila Stormowska (nr 27 na kasku) podczas styczniowych mistrzostw Europy w hali Olivia
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Srebro i brąz gdańskich łyżwiarzy podczas mistrzostw Europy w short tracku

Dwa medale Stormowskiej

– Po mistrzostwach Europy 2024 wciąż mamy głód medali. W Dreźnie jechaliśmy z nastawieniem, aby coś zdobyć. Im więcej, tym lepiej – podkreślała Kamila Stormowska, która kilka tygodni wcześniej, w połowie stycznia, w Gdańsku zdobyła wicemistrzostwo Europy w short tracku w sztafecie mieszanej (m.in. z koleżanką i kolegą klubowymi Nikolą Mazur i Diane Sellier). 

Zawody Pucharu Świata w Dreźnie odbywały się w dniach 9-11 lutego. Łyżwiarka Stoczniowca Gdańsk przywiozła z nich dwa brązowe medale. W sobotę świetnie jechała na 1000 metrów, ulegając jedynie Koreance Gilli Kim i Holenderce Xandrze Velzeboer. Dzień później ponownie stanęła na trzecim miejscu podium, tym razem na 500 metrów. Polka w finale miała słabszy start, ale w połowie dystansu wyprzedziła Koreankę Park Ji Won i nie oddała trzeciej pozycji do mety. Przed nią były tylko Xandra Velzeboer i Chinka Ye Wang.

Pech Nikoli Mazur

Druga łyżwiarka Stoczniowca Gdańsk Nikola Mazur miała pecha w Dreźnie, upadając podczas jednego z wyścigów. Poturbowana trafiła do szpitala.
 
– Żałuję, ale doznałam dość ekstremalnego upadku, z którego bardzo szczęśliwie wychodzę tylko mocno obita. Nie składam jednak broni, chwila odpoczynku i szukuję się do walki o medale w marcowych mistrzostwach świata w Rotterdamie – napisała w mediach społecznościowych wicemistrzyni Europy w sztafecie mieszanej.
 

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 15-17 marca 2024 roku. 

W Dreźnie blisko podium była polska sztafeta mężczyzn w składzie Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński, Diane Sellier (Stoczniowiec) i Felix Pigeon. Biało-Czerwoni minęli linię mety jako trzeci, ale sędziowie stwierdzili, że Kuczyński przy zmianie z Sellierem przeszkodził jednemu z Amerykanów, w wyniku czego zostali sklasyfikowani na piątej pozycji.

Puchar Świata w Gdańsku

Trwający sezon Pucharu Świata w short tracku zakończy się w Gdańsku. Od piątku do niedzieli - 16-18 lutego - najlepsi łyżwiarze zawitają do hali Olivia. Finał cyklu PŚ po pierwszy w historii będzie rozgrywany w Polsce. 

 

TV

Gdański zegar spełnia życzenia?