Drugie zwycięstwo AP Orlen w ekstralidze kobiet. Trzy gole w Szczecinie

AP Orlen Gdańsk w sobotę, 12 listopada, pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:2 w zaległym meczu szóstej kolejki ekstraligi piłki nożnej kobiet. Było to drugie zwycięstwo gdańszczanek w tym sezonie i drugie z rzędu. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyły Olga Sirant, Zuzanna Grzywińska i Angelika Kołodziejek. Ta wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Tomasza Borkowskiego opuścić strefę spadkową.
13.11.2022
Angelika Kołodziejek po zdobyciu gola
Angelika Kołodziejek (w środku) po zdobyciu gola

Do przerwy 1:1

Piłkarki AP Orlen Gdańsk pierwsze zwycięstwo w ekstralidze kobiet w sezonie 2022/2023 odniosły tydzień wcześniej (6 listopada), na wyjeździe w Radomiu. Tym razem na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu przy al. Grunwaldzkiej walczyły z wyżej notowaną Pogonią Szczecin.

Wynik meczu otworzyła w 25. minucie Olga Sirant, która strzałem przy długim słupku pokonała Jagodę Sapor. Na wyrównanie kibice zgromadzeni na stadionie przy al. Grunwaldzkiej 244 czekali zaledwie pięć minut. Tym razem to Karolina Łaniewska, bardzo dobrym uderzeniem głową, zaskoczyła Martę Michlewicz.

Po przerwie dwa gole, które dały zwycięstwo

W drugą połowę lepiej weszły podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego. Już w 48. minucie wynik na 2:1 podwyższyła Zuzanna Grzywińska. W 74. minucie Angelika Kołodziejek pokonała bramkarkę Pogoni.

- Czułam, że dziś jest dzień, w którym strzelę gola. Cieszę się, że mamy to przełamanie, a ja coraz więcej sytuacji bramkowych czy asyst - powiedziała po meczu zdobywczyni gola na 3:1. - Od pewnego czasu gram na nowej pozycji, wyżej. Myślę, że jest to pozycja dla mnie, ponieważ dochodzę do sytuacji strzeleckich.

Czerwona kartka, która nie zmieniła meczu

W 84. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzała Gabriela Zimecka i gdańszczanki zmuszone było kończyć mecz w osłabieniu. Sytuację tę wykorzystała Zofia Giętkowska z Pogoni Szczecin, która w 90. minucie zdobyła bramkę kontaktową dla swojego zespołu.

Więcej goli nie padło i to podopieczne trenera Borkowskiego mogły cieszyć się nie tylko ze zwycięstwa, ale i z opuszczenia strefy spadkowej

Ostatni mecz rundy jesiennej piłkarki AP Orlen zagrają w sobotę, 19 listopada, o godz. 12:00 na boisku GOS przy al. Grunwaldzkiej 244. Wstęp wolny.