Pierwsze zwycięstwo piłkarek AP Orlen w sezonie. Pięć goli strzelonych w Radomiu

To był mecz ostatniej z przedostatnią drużyną ekstraligi piłkarek nożnych. W sobotę, 6 listopada, AP Orlen Gdańsk pokonał na wyjeździe Hydrotruck Radom 5:2. Bramki dla przyjezdnych zdobyły Julia Formela, Clarissa KirschDowns, Gabriela Zimecka, Angelika Kołodziejek i Kim Sanford. Jest to pierwsze zwycięstwo gdańskiej drużyny w sezonie.
06.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piłkarki AP Orlen Gdańsk aż pięć razy cieszyły się w Radomiu po zdobyciu gola
Piłkarki AP Orlen Gdańsk aż pięć razy cieszyły się w Radomiu po zdobyciu gola
fot. Anna Langowska

Pięć goli AP Orlen 

W Radomiu padło aż siedem goli, do przerwy tylko jeden. W 27. minucie dośrodkowanie Angeliki Kołodziejek na bramkę zamieniła Julia Formela, która strzałem głową pokonała bramkarkę Hydrotrucku.

W 51. minucie wynik na 2:0 podwyższyła Clarissa Kirsch-Downs. A w 64. i 69. minucie kolejne trafienia dołożyły Gabriela Zimecka i Angelika Kołodziejek.

Mimo prowadzenia 4:0, końcówka spotkania okazała się nerwowa. W 86. minucie gospodynie zdobyły pierwszego gola a dwie minuty później po faulu Kim Sanford, sędzia wskazała na "wapno". Rzut karny na bramkę zamieniła Federica Dallara.

W doliczonym czasie sędzia podyktowała "jedenastkę" gdańszczankom. Do piłki podeszła Kim Sanford, która pewnie podwyższyła na 5:2.

Awans gdańszczanek na przedostatnie miejsce 

- Przyjechaliśmy dziś do Radomia jako outsider. Znam te dziewczyny, wiem jak trenują, wiem co potrafią. To nie jest miejsce na którym powinien być Orlen Gdańsk. Dzisiejszy mecz był z cyklu tych za sześć punktów. Dziewczyny spisały się na medal. Trudne spotkanie, ale chcieliśmy odnieść swoje pierwsze zwycięstwo. Z przebiegu gry należy być zadowolonym. Wykonaliśmy wszystkie zadania taktyczne. Mentalnie udźwignęliśmy ciężar tego meczu, ale końcówka pokazuje, że jeszcze dużo pracy przed nami - ocenił postawę swojej drużyny trener Tomasz Borkowski. - Jestem bardzo zadowolony, że odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w lidze. Spoglądam optymistycznie w przyszłość, że pójdziemy za ciosem, że prawo serii nadejdzie, i że uciekniemy z końcówki tabeli. Myślę, że jeszcze niejeden zespół straci tutaj punkty. My dziś cieszymy się ze zwycięstwa, wyciągamy wnioski i przygotowujemy się do kolejnych meczów, w których chcemy regularnie punktować i przygotować się do ciężkiej pracy w zimie, żeby wyjść ze strefy bezpośredniego zagrożenia spadkiem. Chylę czoła przed dziewczynami, że to udźwignęły, że dały radę i że wierzą w tę ekipę. 

AP Orlen ma teraz na koncie 1 zwycięstwo, 2 remisy, 6 porażek. Zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ekstraligi, wyprzedza o dwa punkty zespół z Radomia.

Kolejny ligowy mecz (zaległy) gdańszczanki rozegrają w sobotę, 12 listopada, o godz. 12:00 na stadionie przy al. Grunwaldzkiej 244 z Pogonią Szczecin. 

 

TV

W zoo zamieszkały dwa lemury