• Start
  • Wiadomości
  • Drogowcy wrócili na Traktu św. Wojciecha - utrudnienia na Oruni do końca października

Drogowcy wrócili na Traktu św. Wojciecha - utrudnienia na Oruni do końca października

Roboty zaczną się rano, we wtorek 13 września i potrwają do końca października. Dzięki temu uda się wyremontować mocno zużyty 400-metrowy odcinek jezdni i chodniki. Kilka miesięcy temu odnowiono w ten sposób inny fragment Traktu św. Wojciecha - położony nieco dalej, w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Wówczas też obawiano się wielkich korków samochodowych, ale dzięki dobrej organizacji robót i zdyscyplinowaniu kierowców nie było tak źle.
12.09.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Remontowany będzie teraz widoczny na zdjęciu odcinek Traktu św. Wojciecha. Tutaj - widok w kierunku śródmieścia Gdańska. Po lewej widać auta zjeżdżające ciągiem ulic Małomiejska i Podmiejska. W godzinach szczytu bywa tutaj ciężko...

Prace na popularnym ciągu komunikacyjnym prowadzone będą na około 400 - metrowym odcinku drogi, od skrzyżowania z ul. Sandomierską i Podmiejską do wysokości nieruchomości przy ul. Trakt Św. Wojciecha 31/37. W ramach prac na jezdni wykonana zostanie nakładka bitumiczna, wymienione zostaną chodniki, wyspy i zjazdy. W wybranych miejscach zbudowana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni drogi. Przy skrzyżowaniu z ul. Sandomierską i Podmiejską przebudowana zostanie też sygnalizacja świetlna.

{id78818}

Dzięki inwestycji poprawi się stan techniczny drogi w obrębie wspomnianego skrzyżowania, natomiast planowana zmiana parametrów geometrycznych ulicy zwiększy się też bezpieczeństwo zarówno ruchu kołowego, jak i pieszego.

Co ważne, w ramach inwestycji przesunięte zostanie także przejście dla pieszych na wysokości dyskontu spożywczego "Lidl", natomiast przy charakterystycznym budynku "ZREMB" wykonane zostaną lewoskręty.

Prace mają być zakończone 31 października 2016 r. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Kruszywo Sp. z o.o., & Bituminium Sp. z o.o., z miejscowości Linia. Koszt inwestycji to 2 mln 468 tys. zł.

Do dalszej modernizacji pozostanie jeszcze jeden odcinek Traktu Św. Wojciecha - od posesji przy ul. Trakt Św. Wojciecha 31/37 do wiaduktu Biskupia Górka, ok. 500 m, który przewidziany jest do realizacji w późniejszym terminie.

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku