• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz Dolny. Seniorze, nie daj się oszustom - policja podpowiada jak

Wrzeszcz Dolny. Seniorze, nie daj się oszustom - policja podpowiada jak

Na czwartek, 26 października, zaplanowano kolejne - trzecie już spotkanie - edukacyjne w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny”. Służy ono poprawie bezpieczeństwa mieszkańców w grupie wiekowej 60 plus. Tym razem seniorzy będą przeszkoleni przez policjantów w Dolnym Wrzeszczu, w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Wajdeloty 28 A. Początek - o godz. 10.30.
25.10.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Seniorzy - uczestnicy niedawnego policyjnego szkolenia w Brzeźnie

Akcja „Seniorze bądź ostrożny” jest odpowiedzią policji i gdańskiego MOPR na plagę oszustw, których ofiarami padają osoby starsze, zwykle emeryci. Tak dzieje się w całym kraju. Schemat działania jest ten sam: przestępcy posługują się starymi, papierowymi, książkami telefonicznymi, gdzie wyszukują abonentów z imionami, które brzmią staroświecko. Następnie dobrze przygotowana do swojej roli osoba - kobieta lub mężczyzna - dzwoni i próbuje podszyć się pod członka rodziny znajdującego się w finansowej potrzebie lub... policjanta. 

Niedawno oszuści zadzwonili do seniorki z Nowego Portu i podając się za policję poinformowali ją, że bandyci planują napad. Kobieta podjęła współpracę, zastosowała się do instrukcji - przez okno wyrzuciła reklamówkę z oszczędnościami. Straciła 70 tysięcy złotych.

Zainteresowane szkoleniem osoby zaproszone są na godz. godz. 10.30 do Dziennego Domu Pomocy przy ulicy Wajdeloty 28 A. Spotkanie ma charakter otwarty. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Pokazy umiejętności policjantów, nauka samoobrony, odkrywanie tajników daktyloskopii, pogadanki o bezpieczeństwie - wszystkie te propozycje posłużą seniorskiej edukacji. Po emocjach związanych z policyjnymi pokazami będzie też można zintegrować się i nawiązać przyjaźnie, przy kawie i łakociach.

Wcześniej takie spotkania odbyły się w Brzeźnie i na Ujeścisku.

Głównymi organizatorami październikowych spotkań w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny” są: gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Partnerami: placówki wsparcia dla seniorów. Przedsięwzięcie wspiera znakomita aktorka, Krystyna Łubieńska. Akcja profilaktyczna wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora 2017 roku.

PRZECZYTAJ JAK WYGLĄDAŁO SZKOLENIE SENIORÓW W BRZEŹNIE:

Brzeźno - akcja “Seniorze bądź ostrożny!”. Policja i MOPR pokazały jak bronić się przed oszustami

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania