• Start
  • Wiadomości
  • Dolne Miasto. Jak zagospodarowane zostaną tereny przy Bastionie Wilk?

Dolne Miasto. Jak zagospodarowane zostaną tereny przy Bastionie Wilk? Przyjdź na spotkanie

Ta część gdańskiego Śródmieścia przechodzi właśnie kolejny etap rewitalizacji. Część inwestycji realizuje Miasto, część prywatny inwestor w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego. W poniedziałek, 16 maja, o godz. 17.00, zaplanowano spotkanie z mieszkańcami, na którym omówione zostaną kwestie związane z terenami rekreacyjnymi w rejonie Bastionu Wilk.
15.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W poniedziałek zaplanowano spotkanie z mieszkańcami w sprawie rewitalizacji Dolnego Miasta
W poniedziałek zaplanowano spotkanie z mieszkańcami w sprawie rewitalizacji Dolnego Miasta
Fot. UM Gdańsk

Spotkanie odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 65, przy ul. Śluza 5. Weźmie w nim udział Alan Aleksandrowicz - Zastępca Prezydent Gdańska ds. Inwestycji, prof. Piotr Lorens - Architekt Miasta i Monika Żelazkiewicz - przedstawiciel inwestora prywatnego GGI Dolne Miasto (Euro Styl), kierownik projektu.

Konsorcjum GGI Dolne Miasto na rewitalizację istniejącej zabudowy, terenów zielonych oraz wzniesienie kilkunastu nowych budynków na obszarze 11 hektarów Dolnego Miasta ma czas do 2027 roku. W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z konsorcjum GGI, miasto Gdańsk wniosło do projektu 39 nieruchomości. W zamian za to partner prywatny zobowiązany jest do realizacji celów publicznych na rzecz dzielnicy, m.in. budowy dróg, przedszkola i rewitalizacji terenów nadwodnych, w tym wspomnianego Bastionu Wilk.

6

Rewitalizacja Dolnego Miasta. Jak poprowadzić ruch na ulicach: Radnej, Zielonej, Fundacyjnej i Przyokopowej?

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku