• Start
  • Wiadomości
  • Dołącz do zespołu szpitala tymczasowego. Personel medyczny pilnie poszukiwany!

Dołącz do zespołu szpitala tymczasowego. Personel medyczny pilnie poszukiwany!

Trwa rekrutacja do szpitala tymczasowego, który mieści się na terenie Amber Expo w Gdańsku. Do środy 17 marca prowadzona jest rekrutacja personelu medycznego, który podjąłby pracę w tej placówce. Przeznaczona jest do opieki nad pacjentami chorymi na Covid-19.
( Publikacja: 15.03.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trwa intensywne poszukiwanie personelu medycznego do szpitala tymczasowego
Trwa intensywne poszukiwanie personelu medycznego do szpitala tymczasowego
zdj. Grzegorz Mmehring/gdansk.pl


Decyzja o utworzeniu szpitala tymczasowego w Gdańsku zapadła jeszcze jesienią ubiegłego roku, ale swoją działalność rozpoczął on w marcu 2021 r. Na początku dysponował 28 łóżkami w zakresie chorób wewnętrznych i 10 w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii. Docelowo może się tu znaleźć 400 łóżek.

Adaptacja pomieszczeń oraz wyposażenie zostały powierzone Grupie Lotos SA, natomiast rolę szpitala patronackiego objęła Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego COPERNICUS Podmiot Leczniczy w Gdańsku. Szpital AMBEREXPO to drugi tego typu obiekt w pomorskiem. Od 5 stycznia br. pacjentów przyjmuje boowiem szpital tymczasowy w sanatorium MSWiA w Sopocie.

Trzecia fala pandemii i wciąż zwiększająca się liczba zachorowań wymusza systematyczne zwiększenie liczby łóżek. Teraz w szpitalu tymczasowym w Gdańsku jest ich już odpowiednio 66, w tym 10 intensywnej terapii. Wojewoda pomorski wystąpił do ministra zdrowia o kolejne zwiększenie liczby łóżek do 188.

Jednak, żeby można było takiej liczbie pacjentów zapewnić opiekę potrzebny jest dodatkowy personel medyczny. Do środy 17 marca trwa konkurs i – jak poinformowała Katarzyna Brożek, rzeczniczka Szpitala im. M. Kopernika Copernicus PL, który prowadzi rekrutację – dopiero po jego zakończeniu zapadanie decyzja o zwiększeniu liczby łóżek.

W szpitalu tymczasowym w Gdańsku maksymalnie może być 400 łóżek
W szpitalu tymczasowym w Gdańsku maksymalnie może być 400 łóżek
zdj. Grzegorz Mmehring/gdansk.pl


Pilnie poszukiwani są:

  • lekarze
  • pielęgniarki
  • ratownicy medyczni
  • technicy rtg


Chętnym oferowane są atrakcyjne warunki finansowe, zatrudnienie w oparciu o umowę cywilno-prawną (kontrakt), nieograniczone środki ochrony osobistej, bezpłatny parking, wyżywienie podczas dyżurów i bezpłatne zakwaterowanie w hotelu Golden Tulip.

Szczegóły dotyczące rekrutacji na stronie: Copernicus PL