Dobry wynik na początek roku. Pewne zwycięstwo bez największej gwiazdy

Siatkarze Lotosu Trefl w pierwszym tegorocznym meczu w PlusLidze pokonali MKS Będzin 3:0. Na parkiecie nie pojawił się Mateusz Mika, as atutowy gdańskiej ekipy. Najlepszym graczem spotkania uznano Dmytro Paszyckiego.

Dobry wynik na początek roku. Pewne zwycięstwo bez największej gwiazdy
A
A
data publikacji: 08 stycznia 2017 r.

Mateusz Mika to największa gwiazda Lotosu Trefl, ale też siatkarz, który ma największe problemy zdrowotne, które ciągną się od wielu miesięcy. W poprzednim sezonie często grał z niedoleczonym urazem - tak w klubie, jak i w reprezentacji. W grudniu 2016 roku w meczu z Effectorem Kielce skręcił staw skokowy. Pierwotnie miał zagrać w niedzielę, 8 stycznia, przeciwko MKS Będzin, ale trener Andrea Anastasi wolał oszczędzić swojego asa.

Rywal nie należał do najsilniejszych a przed gdańszczanami jeszcze wiele ważniejszych meczów, dlatego z MKS szkoleniowiec Lotosu Trefl spróbował poradzić sobie bez Miki. I na tej decyzji wygrał podwójnie: zdobył pewnie trzy punkty i oszczędził najlepszego siatkarza.

Jego podopieczni w pierwszym tegorocznym meczu przed własną publicznością, grali bez fajerwerków, ale bardzo spokojnie. Wykorzystywali błędy rywali, dzięki czemu dość pewnie wygrali dwie pierwsze partie. Dość nieoczekiwanie doszło do nerwowej końcówki w trzecim secie, w którym gdańszczanie przegrywali 24:25. Trudnej sytuacji nie przestraszył się Damian Schulz, który zbiciem doprowadził do remisu. Potem Marcin Waliński z MKS posłał piłkę w aut a Schulz ponownie skutecznie zaatakował. Prawie dwa tysiące widzów zebranych w Ergo Arenie mogło się cieszyć razem z siatkarzami z wygranej za trzy punkty.

Najskuteczniejszy w gdańskiej drużynie był Schulz (19 punktów), ale tytuł MVP meczu trafił do Dmytro Paszyckiego (11), który skończył 64 procent ataków, miał trzy asy serwisowe i jeden blok.

Wszystkie zespoły PlusLigi rozegrały po 17 meczów. Lotos Trefl z 30 punktami zajmuje siódme miejsce. Do szóstego Cuprum Lubin tracą cztery „oczka”, do lidera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - trzynaście.

Następny mecz w PlusLidze rozegrają ponownie w Ergo Arenie w dniu 22 stycznia z Asseco Resovią Rzeszów.

Lotos Trefl Gdańsk - MKS Bedzin 3:0 (25:21, 25:19, 27:25)

Lotos Trefl: Masny (2 punkty), Schulz (19), Hebda (12), Paszycki (11), Gawryszewski (7), Pietruczuk (6), Gacek (libero) oraz Stępień, Romać, Niemiec

MKS: Kozub, Araujo (12), Waliński (8), Ratajczak (7), Rejno (2), Peszko (1), Potera (libero) oraz Stysiał (libero), Yordanov (6), Seif (2), Woch (5), Piotrowski, Russell

oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl