• Start
  • Wiadomości
  • Nowy Port. Od poniedziałku na ul. Góreckiego wracają tramwaje i autobusy

Nowy Port. Od poniedziałku na ul. Góreckiego wracają tramwaje i autobusy

Dobra wieści dla mieszkańców Nowego Portu. W poniedziałek 1 sierpnia na ulicy Góreckiego znowu pojadą tramwaje i autobusy. Komunikacja miejska była tam wstrzymana z powodu przebudowy oraz rozbudowy infrastruktury podziemnej.
( 28.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Od poniedziałku 1 sierpnia podróż do Nowego Portu stanie się łatwiejsza - na ul. Góreckiego wraca funkcjonowanie tramwajów i autobusów
Od poniedziałku 1 sierpnia podróż do Nowego Portu stanie się łatwiejsza - na ul. Góreckiego wraca funkcjonowanie tramwajów i autobusów
fot. Jerzy Pinkas/ gdansk.pl

Tramwaje linii 10 od przystanku „Władysława IV” 01 do przystanku „Marynarki Polskiej” 02 w kierunku Brętowa PKM ponownie pojadą trasą przez ul. Strajku Dokerów i ul. Góreckiego.

Obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy.

Autobusy linii 148 w kierunku Żabianki SKM zostaną wycofane z trasy objazdowej przez ul. Oliwską i pojadą stałą trasą przez ul. Na Zaspę i ul. Góreckiego.

Na wniosek pasażerów korzystających głównie z przychodni lekarskiej przy ul. Oliwskiej, dotychczasowa trasa objazdowa linii autobusowej 283 w kierunku Niedźwiednika przez ul. Oliwską, Rybołowców i ul. Wolności zostanie utrzymana.

Uwaga! Od soboty do końca sierpnia wstrzymany będzie ruch tramwajów na al. Havla

Stała trasa linii nocnej N6 w kierunku Żabianki SKM przez ul. Góreckiego zostanie natomiast przywrócona w sobotę 6 sierpnia.

oprac. RP