• Start
  • Wiadomości
  • Dla zapracowanych i turystów - szczepienia w każdą niedzielę w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku 

Dla zapracowanych i turystów - szczepienia w każdą niedzielę w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku 

Od niedzieli, 20 czerwca, w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku ruszają - na razie bezterminowo - niedzielne szczepienia przeciw Covid-19 dla mieszkańców i turystów przebywających obecnie w Trójmieście. 
17.06.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kilak strzykawek plastikowych
Na szczepionkę w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku można zapisać się od dziś dzwoniąc pod numer punktu szczepień: tel. 697 065 616, (58) 344 44 37 lub za pośrednictwem bezpłatnej całodobowej infolinii - tel. 989 albo też przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
Fot. Materiały prasowe

 

 

- Widzimy, że jest potrzeba takiego niedzielnego terminu - mówi Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. Komunikacji Społecznej i Promocji w Szpitalach Pomorskich. - W tygodniu wiadomo wiele osób po prostu pracuje, sobota to często dzień na załatwianie spraw, na których nie ma czasu w tygodniu, odwiedziny u bliskich itp, niedziela wydaje się takim dogodnym czasem właśnie na szczepienie. Zależy nam, aby jak najwięcej osób miało możliwość bezproblemowego zaszczepienia się. To oferta dla mieszkańców Gdańska, ale chcemy też, żeby skorzystali z niej turyści, którzy przyjadą do nas wypoczywać z innych regionów Polski. 

Szczepienia ruszają już od najbliższej niedzieli, 20 czerwca, co tydzień w godz. 8.00-14.00, w gdańskim punkcie szczepień Szpitali Pomorskich czyli w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego 18, szpital dysponuje m.in. szczepionkami Pfizera i jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

 

 

Od początku pandemii Szpital Zakaźny w Gdańsku przyjął około 3 tysiące chorych na Covid-19, Szpitale Pomorskie w swoich ośmiu punktach szczepień na terenie Trójmiasta i Wejherowa do tej pory wykonały 220 tysięcy szczepień, w tym 136,5 tys. pierwsza dawką i 84 tys. drugą. 

 

plakatdobry

 

- Szczepienia w niedzielę to na razie oferta bezterminowa - dodaje Małgorzata Pisarewicz. - Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie. Na razie nie widzimy spadku zainteresowania szczepieniami, w naszych punktach mamy mniej więcej ten sam poziom chętnych. Jeśli są kłopoty, to wynikają bardziej z przerw w dostawach preparatów niż z braku chętnych. 

Na szczepionkę w niedzielę można zapisać się od dziś dzwoniąc pod numer punktu szczepień: tel. 697 065 616, (58) 344 44 37 lub za pośrednictwem bezpłatnej całodobowej infolinii - tel. 989 albo też przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

 

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024