• Start
  • Wiadomości
  • Co robić, by wytwarzać mniej śmieci? Dowiesz się tego w EkoStrefie

Co robić, by wytwarzać mniej śmieci? Dowiesz się tego w EkoStrefie na Jarmarku św. Dominika

Coraz mocniej odczuwalne zmiany klimatu sprawiają, że częściej myślimy o rozwiązaniach ekologicznych - nie tylko tych globalnych, ale też takich, które możemy zastosować w codziennym życiu, we własnym domu. W ostatni jarmarkowy weekend, 13 - 14 sierpnia, zajrzyjcie do gdańskiej EkoStrefy, aby zainspirować się radami dotyczącymi prowadzenie zdrowego, aktywnego stylu życia.
( Publikacja: 11.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
1

Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Od jutra w dzielnicy kupicie warzywa od rolnika

EkoStrefa będzie działać na Skwerze Heweliusza, a więc w sąsiedztwie zabytkowego Wielkiego Młyna, który obecnie jest siedzibą Muzeum Bursztynu. Warto zajrzeć tam z całą rodziną. W godz. 11 - 17 organizowane będą m.in. quizy, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty zero waste, a także zielarskie. Szczegółowy PROGRAM znajdziesz tutaj.

Nie zabraknie też porad specjalistów, pomysłów, działań i inspiracji opartych na konkretnych, życiowych przykładach dotyczących sposobów na prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia, minimalizacji wytwarzania odpadów, a do tego dbania o środowisko.

W ramach ekologicznych warsztatów, dedykowanych zarówno starszym, jak i młodszym uczestnikom, będzie można np. samodzielnie wykonać ekologiczne produkty i zabrać je ze sobą do domu, a znane "blogerki zero waste" opowiedzą o swoim stylu życia. Natomiast na żywo zobaczyć będzie można, jak zdrowo i smacznie ugotować coś z pozostałości, które zostały nam w lodówce, obejrzeć występ taneczny czy też zrelaksować się przy spokojnej muzyce.

Jak opowiedzieć dzieciom o kryzysie ekologicznym? Spektakl "Kierunek: Ziemia"

Nietypowy eko-spektakl

W programie zaplanowano też występ aktorów Miejskiego Teatru Miniatura ze specjalnie stworzonym, na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim, edukacyjnym spektaklem pt. "Kierunek Ziemia", który tłumaczy młodym gdańszczanom, czym jest kryzys ekologiczny, jaka jest jego skala i konsekwencje oraz, jak każdy z nas może się im przeciwstawić.

Choć nauczyliśmy się segregować odpady, to wciąż wytwarzamy ich zbyt dużo. Jak to zmienić? Podpowiedzą specjaliści dyżurujący w EkoStrefie
Choć nauczyliśmy się segregować odpady, to wciąż wytwarzamy ich zbyt dużo. Jak to zmienić? Podpowiedzą specjaliści dyżurujący w EkoStrefie
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

EkoStrefa to jedyne wydarzenie, w którym spotykają się w jednym miejscu wszystkie jednostki miejskie prowadzące działania, projekty i kampanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz zrównoważonego rozwoju, aby przekazać swoją wiedzę i doświadczenie mieszkańcom Gdańska w zakresie edukacji ekologicznej.

W pikniku wezmą udział m.in.: Wydział Gospodarki Komunalnej, Zakład Utylizacyjny, Gdańskie Wody, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Gdańskie Usługi Komunalne, PreZero, Gdański Ośrodek Sportu, Gdańskie ZOO, Straż Miejska - Eko Patrol, Port Czystej Energii, Hevelianum, Hotel Scandic, Studio tańca Dominiki Peszel „Siemanko”, Ziemiosfera, TIER i inni.