• Start
  • Wiadomości
  • Ciepło z miasta dla chętnych. Sprawdź, które dzielnice mogą skorzystać z sieci ciepłowniczej w 2018 roku

Ciepło z miasta dla chętnych. Sprawdź, które dzielnice mogą skorzystać z sieci ciepłowniczej w 2018 roku

Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej w czterech dzielnicach Gdańska. Aby dołączyć do użytkowników ciepła z miejskiej sieci trzeba złożyć wniosek do końca listopada 2017 roku, wtedy nie zapłacimy opłaty przyłączeniowej.
15.11.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Nz. Przekop GPEC pod obwodnicą - rozbudowa sieci ciepłowniczej w stronę Matarni

- Do tych, którzy się pospieszą, ciepło z sieci może popłynąć już jesienią 2018 roku. Dzięki rozbudowie sieci, mieszkańcy Wrzeszcza, Matarni, Osowej oraz podgdańskich Kowal mogą skorzystać z możliwości szybkiego przyłączenia do sieci. W praktyce oznacza to, że przy podpisaniu umowy do końca lutego 2018 r. ciepło może popłynąć do nowych odbiorców już w przyszłym roku.

Co należy zrobić? 

- Jeśli zarząd wspólnoty lub administrator budynku złożą wniosek techniczny o możliwość przyłączenia do 30 listopada 2017 r., a po pozytywnej weryfikacji wniosku podpiszą umowę przyłączeniową do końca lutego 2018 roku, to już w następnym sezonie będą mogli cieszyć się ciepłem z sieci - tłumaczy Piotr Dembiński z Grupy GPEC.

Wniosek może złożyć każdy mieszkaniec Gdańska, może również zgłosić się do zarządu wspólnoty lub administratora z prośbą o złożenie zapytania o możliwość przyłączenia. Do wniosku potrzebne są dane budynku, m. in takie jak powierzchnia i kubatura. Koszt przyłączenia budynku do sieci ponosi w Grupa GPEC, mieszkańcy muszą zadbać o sprawną instalację wewnętrzną. Jeśli budynek jej nie posiada, klient indywidualny lub wspólnota powinni o nią zadbać we własnym zakresie. 


Obszar mający szanse na szybkie przyłączenie. Wrzeszcz Dolny

.Jak skorzystać z możliwości przyłączenia:

1. Zarząd wspólnoty lub administrator składa wniosek o przyłączenie do 30 listopada 2017 r

2. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu zarząd wspólnoty lub administrator podpisuje z Grupą GPEC umowę o przyłączenie do 28 lutego 2018 r.

3. Start inwestycji. Wkrótce bezpieczne, ekologiczne i wygodne ciepło popłynie do budynków, które zostały objęte przyłączeniem


Obszar mający szanse na szybkie przyłączenie. Osowa

Formy finansowania inwestycji:

· Dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, który oferuje dofinansowanie do zmiany źródła ciepła na bardziej ekologiczne.

· Atrakcyjny kredyt dla zarządów wspólnot i administratorów nieruchomości - możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty kredytowania, przygotowanej przez ING Bank Śląski. Informacji na temat szczegółów finansowania udzielają eksperci Grupy GPEC.

Kto może zgłosić chęć przyłączenia?

· klienci indywidualni: do dalszej rozbudowy systemu potrzeba jak największej liczby zgłoszeń od mieszkańców z danej ulicy. Dlatego już dziś warto spotkać się z sąsiadami i namówić ich do złożenia zapytania. Co ważne, wyrażenie wstępnego zainteresowania nie wiąże się z koniecznością podpisania Umowy Przyłączeniowej.

·  wspólnoty mieszkaniowe: osoby, które należą do wspólnoty mogą zgłosić  zainteresowanie przyłączeniem pod numerem specjalnej infolinii 58 52 43 699 lub na www.zmienogrzewanie.pl. Jednocześnie  warto porozmawiać z zarządem swojej wspólnoty lub administratorem, którzy jako reprezentanci złożą wniosek techniczny o możliwość przyłączenia a po jego pozytywnym rozpatrzeniu podpiszą z Grupą GPEC umowę o przyłączenie.


Obszar mający szanse na szybkie przyłączenie. Kowale

Obszar mający szanse na szybkie przyłączenie. Matarnia


CZYTAJ TAKŻE:

Matarnia, Jasień i Kokoszki. Żeby było miejskie ciepło - zobacz przewiert pod Obwodnicą [FILM Z DRONA]

Warto zmienić ogrzewanie na ekologiczne! Nowe zasady przyznawania i jeszcze większa kwota dotacji!TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?