• Start
  • Wiadomości
  • Ciekawe licytacje na WOŚP. Przejazd zabytkowym Ikarusem, zwiedzanie Baltic Hub i niedostępnych miejsc w Gdańsku

Ciekawe licytacje na WOŚP. Przejazd zabytkowym Ikarusem, zwiedzanie Baltic Hub i niedostępnych miejsc w Gdańsku

Spacer po Gdańsku w towarzystwie Neptuna, zwiedzanie największego polskiego terminala kontenerowego, siedziby Rady Miasta Gdańska, Ratusza Staromiejskiego oraz niedostępnych na co dzień miejsc i zakamarków w Gdańsku - to tylko niektóre nagrody, które można wylicytować podczas charytatywnych aukcji na portalu Allegro w specjalnej zakładce Gdańsk dla WOŚP. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
23.01.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
człowiek przebrany za neptuna pozuje na tle rzeki w mieście
W ramach licytacji WOŚP do wygrania jest spotkanie i wspólny spacer z Neptunem po ulicy Długiej oraz paczka 22 gadżetów #ilovegdn
mat. Gdańsk dla WOŚP

32. finał WOŚP w niedzielę, 28 stycznia. Gdańsk znów podzieli się dobrem

Zwiedź największy polski terminal kontenerowy Baltic Hub

Baltic Hub jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki Dalekiego Wschodu, w tym największe jednostki świata. Terminal zlokalizowany jest w samym sercu Morza Bałtyckiego - w gdańskim porcie. Na aukcji charytatywnej dla WOŚP można wylicytować voucher na objazd terminalu z przewodnikiem, ważny do końca 2024 roku. Z jednego vouchera mogą skorzystać maksymalnie trzy osoby w jednym, uzgodnionym z Baltic Hub terminie.

Wycieczka do zakamarków tunelu pod Martwą Wisłą

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przygotował na licytację spacer po zakamarkach tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku, który łączy ważne arterie komunikacyjne Gdańska – Trasy Słowackiego z Trasą Sucharskiego. Jest wyposażony w ponad 30 najnowocześniejszych systemów zapewniających maksymalne bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego m.in.: pożarowy, wentylacji, oświetlenia, przepompowani, wideo.

Zwycięzcy licytacji będą mogli nie tylko zobaczyć tunel z zewnątrz, bo taki widok dostępny jest dla każdego, ale przede wszystkim jego wnętrze, znane tylko nielicznym. Wycieczka obejmie m.in. długie korytarze i pomieszczenia techniczne znajdujące się 35 metrów pod poziomem lustra Martwej Wisły. Zwiedzający od wykwalifikowanych pracowników tunelu dowiedzą się, w jaki sposób działają tam agregaty prądotwórcze i ogromne wentylatory dostarczające świeże powietrze. Obejrzą sieć oświetleniową, która liczy aż 190 km kabli i wejdą do Centrum Zarządzania Tunelem – czyli tzw. „centrum dowodzenia”, by zobaczyć obraz z 112 kamer monitorujących bezpieczeństwo. Spacer przeznaczony jest dla maksymalnie 5 osób. Wygraną należy zrealizować do 30 grudnia 2024 roku.

uśmiechnięta elegancko ubrana kobieta pozuje w sali rady miasta
Agnieszka Owczarczak zdradzi ciekawostki dotyczące siedziby Rady Miasta Gdańska
mat. Gdańsk dla WOŚP

Zwiedzanie Nowego Ratusza z Agnieszką Owczarczak

Rada Miasta Gdańska i jej przewodnicząca Agnieszka Owczarczak zaprasza na wyjątkowe zwiedzanie zabytkowego budynku Nowego Ratusza w Gdańsku, gdzie obradują radni. Będzie to okazja, by posłuchać o ciekawej historii siedziby i zajrzeć w zakamarki nie zawsze dostępne na co dzień. Może to być także szansa do rozmowy o lokalnym samorządzie i zadaniach radnych gdańska. Na zwycięzcę aukcji czekać będzie pamiątkowy upominek. Zwiedzanie można zrealizować do 30 grudnia 2024 roku, po uprzednim umówieniu.

Trzy atrakcyjne aukcje na WOŚP od prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Licytuj

Spotkanie z Neptunem oraz paczka gadżetów #ilovegdn

W ramach licytacji WOŚP do wygrania jest spotkanie i wspólny spacer z Neptunem po ul. Długiej oraz paczka 22 gadżetów #ilovegdn. Neptun oprowadzi zwycięzcę po głównych zabytkach i atrakcjach znajdujących się przy ulicy Długiej i Długi Targ oraz wręczy paczkę gadżetów. Będzie możliwość wykonania sobie z nim wspólnych zdjęć i pamiątkowych nagrań. W skład zestawu #ilovegdn wchodzą: bluza, czapka czarna i granatowa, nerka, plecak-worek, torba bawełniana biała i granatowa, torba beżowa, notes z napisem Gdańsk, kubek ceramiczny z dźwigami, kubek z latarnią morską, powerbank, planer, skarpetki, leżak, parawan, butelka termiczna, kubek termiczny, okulary przeciwsłoneczne, kosz piknikowy, kosmetyczka i lunchbox. Spotkanie z Neptunem można zrealizować w okresie kwiecień - sierpień 2024 roku, po uprzednim umówieniu terminu. 

nowoczesna oczyszczalnia ścieków
Gdańskie Wodociągi zapraszają na wycieczkę po nowoczesnej oczyszczalni ścieków Gdańsk Wschód
mat. Gdańsk dla WOŚP

Gdańskie Wodociągi odkrywają tajemnice oczyszczalni ścieków Gdańsk Wschód

Jaka rolę pełni w procesie oczyszczania piasek, a jaką bakterie czy powietrze? Co dzieje się w osadnikach, a co w reaktorach biologicznych? Co z osadem, który zostaje po całym procesie oczyszczania? Na te i wiele innych pytań poznają odpowiedź zwycięzcy licytacji wystawionej na aukcji WOŚP wycieczki po oczyszczalni ścieków Gdańsk Wschód. Oczyszczalnia zajmuje powierzchnię 73,6 ha, a ścieki do niej dopływają z gminy Gdańsk, a także z gmin sąsiednich Sopotu, Pruszcza Gdańskiego, Żukowa i Kolbud. Następne odprowadzane są rurociągiem tłocznym 2,4 km w głąb Zatoki Gdańskiej poprzez przepompownię ścieków Bogatka. Wszystko to będzie mógł zobaczyć z bliska zwycięzca licytacji – i do pięciu zaproszonych przez niego osób.

Przejazd po Gdańsku zabytkowym Ikarusem 260

Przedmiotem licytacji wystawionej przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje jest nostalgiczna podróż zabytkowym Ikarusem 260 po Gdańsku wraz z przewodnikiem. Solowy historyczny Ikarus 260 pochodzi z 1993 roku i ma numer boczny 28307, a jego długość to 11 metrów. Mieścił 100 pasażerów, pasażerów w Gdańsku woził od 1981 do 2009 roku. Była to jedna z najliczniejszych serii gdańskich autobusów, stanowiąca aż 287 sztuk pojazdów solowych i przegubowych. Zwycięzca licytacji zostanie skontaktowany z przedstawicielem Darczyńcy celem ustalenia trasy i terminu przejazdu. Przejazd musi zostać zrealizowany do 14 czerwca 2024 roku.

mężczyzna przykłada archiwalne zdjęcie do szyby tramwaju
Opowiadacze Historii zabiorą zwycięzcę na dwugodzinny spacer po Dolnym Mieście
mat. Gdańsk dla WOŚP

Ogórkiem po Gdańsku z przewodnikiem

Przedmiotem innej licytacji oferowanej przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje jest z kolei nostalgiczna podróż zabytkowym Ogórkiem, czyli Jelczem 043 o numerze bocznym 23461 - prawdziwym klasykiem. Ogórek pochodzi z 1984 roku, w latach 80. służył jako autobus socjalny w zakładach Jelcz. W 2006 roku przeszedł kapitalny remont, a trzy lata później, już w doskonałym stanie technicznym z oryginalnymi siedzeniami, silnikiem, a nawet kasownikiem, został sprowadzony do Gdańska. Zwycięzca licytacji zostanie skontaktowany z przedstawicielem Darczyńcy celem ustalenia dogodnego terminu oraz trasy przejazdu. Przejazd należy zrealizować do 14 czerwca 2024 roku, maksymalna liczba osób: 50.

Dwa ekskluzywne spacery z lokalnymi przewodnikami: Dolne Miasto

Na aukcji wylicytować można też dwa ekskluzywne spacery z Lokalnymi Przewodnikami - Opowiadaczami Historii po Dolnym Mieście w Gdańsku. Będzie to okazja, by poznać tajemnice, historie i legendy dzielnicy, odkryć na nowo stare kamienice i fortyfikacje, ujrzeć malowidła na suficie, zerknąć na podwórka, do fabryki karabinów i do starego szpitala. Każdy spacer można zrealizować w maksymalnie 5-osobowej grupie. Czas trwania każdego z nich to około 120 minut. Termin realizacji do 31 maja 2024 roku.

mężczyzna gra na instrumencie klawiszowym
Organy piszczałkowe to wyjątkowy instrument. Jego możliwości zaprezentuje zwycięzcy licytacji prof. Andrzej Szadejko
mat. Gdańsk dla WOŚP

Prywatny pokaz organowy w Centrum św. Jana + zwiedzanie instrumentu

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza do licytowania prywatnego pokazu organowego z mini koncertem prof. Andrzeja Szadejki, obejmującego zwiedzanie instrumentu, opowieść o odbudowie organów z Iwoną Berent, konserwatorką zabytków i kierowniczką Działu Opieki nad zabytkami NCK oraz egzemplarz przepięknie wydanej publikacji pt. „Historia organów bocznych J.F. Rhode z kościoła św. Jana w Gdańsku” z autografami zaangażowanych w odbudowę osób.

Organy J. F. Rhodego w Centrum św. Jana to odbudowany po 75 latach, 30-głosowy instrument odrestaurowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. Jego odbudowa zajęła trzy lata. Przepiękną snycerkę i oprawę rzeźbiarską prospektu organowego wykonał Johann Heinrich Meissner, jeden z najwybitniejszych rzeźbiarzy działających nad Bałtykiem. Bogato rzeźbiony i złocony prospekt organowy dzięki ewakuacji z kościoła w latach 1943-44 szczęśliwie zachował się w całości i został poddany konserwacji i przywrócony na miejsce.

Zwiedzanie Ratusza Staromiejskiego z niedostępnymi na co dzień zakamarkami

Inna licytacja wystawiona przez Nadbałtyckie Centrum Kultury obejmuje prywatne zwiedzanie swojej siedziby - zabytkowego Ratusza Staromiejskiego, wzbogacone o dodatkowe zakamarki, które nie są dostępne na co dzień – takie jak 400-letnie poddasze, ukryta antresola, kręta klatka schodowa, czy magazyn Działu Marketingu i PR. To będzie wyjątkowa wycieczka, bo choć budynek Ratusza Staromiejskiego nie jest symbolem Gdańska jak Żuraw czy Fontanna Neptuna, nie dominuje także w jego panoramie jak Bazylika Mariacka czy Ratusz Głównego Miasta, to ten skromnych rozmiarów obiekt przy ulicy Korzennej jest jednym z najcenniejszych gdańskich zabytków, wyróżniający się oryginalnymi wnętrzami i konstrukcją, i ciekawą, ponad 400-letnią historią.

terminal kontenerowy
W ramach tegorocznych aukcji WOŚP można zwiedzić największy polski terminal kontenerowy Baltic Hub
mat. Gdańsk dla WOŚP

Wiele innych ciekawych licytacji

  • Koszulkę i medale reprezentacji siatkarzy z podpisami zawodników wystawił na aukcję zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski.
  • Nowych właścicieli, w charytatywnym geście szuka ponadto jedwabna apaszka i srebrna broszka z bursztynu od senatora Bogdana Borusewicza.
  • Agnieszka Buczyńska, ministra ds. społeczeństwa obywatelskiego, przekazała na aukcję zaproszenie do Sejmu na spotkanie i zwiedzanie oraz wspólny obiad.

Na aukcjach można wylicytować również atrakcje związane z Uniwersytetem Gdańskim - wśród nich rejs statkiem naukowo-badawczym R/V Oceanograf, „sto lat” zaśpiewane przez chór uczelni, wypiekanie pysznej pizzy z dziekanem Wydziału Nauk Społecznych czy przejażdżka 30-letnim „maluchem” po Kampusie. Fani sportu mogą natomiast wylicytować koszulkę reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn z podpisami zawodników czy piłkę do siatkówki z podpisem Mariusza Wlazłego i spotkanie z siatkarzem, trening z siatkarkami JohnnyBros AZS UG, czy relaksacyjną sesję jogi z certyfikowaną trenerką i wiele innych.

GDAŃSK DLA WOŚP

TV

Seniorom - Wesołego Alleluja!