• Start
  • Wiadomości
  • „Chórem za Ukrainą”. Krystyna Prońko w sobotę w Gdańsku

„Chórem za Ukrainą”. Krystyna Prońko i Poznański Chór Projektowy dziś na Ołowiance

W sobotę, 14 maja, w Sali Koncertowj Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbędzie się koncert „Chórem za Ukrainą”. Wystąpi Poznański Chór Projektowy i gość specjalny - Krystyna Prońko. Dochód z biletów zostanie przekazany na walczącą Ukrainę.
( Publikacja: 14.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Krystyna Prońko będzie gwiazdą sobotniego koncertu dla Ukrainy, który odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej
Krystyna Prońko będzie gwiazdą sobotniego koncertu dla Ukrainy, który odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej
fot. Jerzy Bartkowski / KFP
Podczas wydarzenia wystąpi imponujący, aż 60-osobowy profesjonalny Poznański Chór Projektowy, który współtworzą wokaliści z różnych chórów poznańskich. Śpiewakom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna, oraz gość specjalny: legenda polskiej estrady Krystyna Prońko, której głos zapewni moc wzruszeń i niezapomnianych emocji. 
 
W trakcie koncertu zabrzmią oryginalne ukraińskie utwory ludowe w aranżacji uznanego poznańskiego kompozytora Mariusza Matuszewskiego. Koncert poprowadzi i zadyryguje Przemysław Piechocki. 
 
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenia Musica Nostra w Poznaniu, które zrealizowało już podobne wydarzenia w Poznaniu i Koszalinie. W Gdańsku - w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance artyści wystąpią w sobotę, 14 maja. Bilety od 50 zł. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na walczącą Ukrainę.
 
Bilety dostępne są w serwisie bilety24.pl, oraz oraz w serwisie kupbilecik.pl.