• Start
  • Wiadomości
  • Chełm. Przyjdź na dzielnicowe spotkanie z prezydent Dulkiewicz

Chełm. Przyjdź na dzielnicowe spotkanie z prezydent Dulkiewicz. To już dzisiaj

Zagospodarowanie Jaru Sikorskiego i Jaru Wilanowskiego, nowe połączenia drogowe, remonty ulic - na to zwracali uwagę radni dzielnicy podczas służbowego spaceru po Chełmie z władzami Gdańska. Czego brakuje, lub co przeszkadza, mieszkańcom tej części miasta? Będzie można o tym porozmawiać w czwartek (14 marca) bezpośrednio z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz i jej zastępcami.
07.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zdjęcie z drona, widać dość gęstą zabudowę mieszkaniową, są bloki pamiętające czasy komuny, ale tez urokliwe kamienice
14 marca odbędzie się spotkanie władz Gdańska z mieszkańcami dzielnicy Chełm
fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Przyjdź na spotkanie z prezydent Gdańska

W tej dzielnicy mieszka ponad 30 tysięcy osób. Z roku na rok liczba ta wzrasta. To dobrze skomunikowana część Gdańska, choć borykająca się z różnymi problemami i potrzebami. O nich, ale nie tylko, będzie można porozmawiać podczas spotkania z władzami Gdańska, które zaplanowano w czwartek, 14 marca, w Szkole Podstawowej nr 8, przy ul. Dragana 2, w godz. 17 - 18.30.

Mocne i słabe strony Chełmu 

Pewną tradycją spotkań władz Gdańska z mieszkańcami jest prezentowanie w ich trakcie wyników ankiety internetowej poświęconej danej dzielnicy, w której planowane jest spotkanie. Jest ona anonimowa. Ankieta zamieszczona była na naszym portalu, www.gdansk.pl, a wypełnić ją można było do 13 marca. Należało wskazać w niej mocne i słabe strony dzielnicy Chełm. 

Chełm. Dzielnicowy spacer z udziałem władz Gdańska za nami

Jak będzie wyglądało spotkanie na Chełmie?

Po przywitaniu wyświetlona zostanie prezentacja z najważniejszymi informacjami dotyczącymi dzielnicy, w tym najważniejsze inwestycje realizowane, zrealizowane i planowane, procedowane miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, oraz zapowiedzi bieżących wydarzeń dotyczących dzielnicy, jak i samych mieszkańców.

Następnie przedstawione zostaną wyniki wspomnianej ankiety internetowej.

Mieszkańcy rozmawiali na Wyspie Sobieszewskiej z prezydent Dulkiewicz

Okazja do zadania pytań

Po prezentacji mieszkańcy będą mogli zadawać pytania z sali do władz miasta. Obecni będą: prezydent Aleksandra Dulkiewicz, jej zastępcy, radni miejscy, radni dzielnicy, dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych.

Podczas spotkania działać będą także punkty informacyjne:

  • Gdańskiego Centrum Kontaktu, gdzie będzie można zgłosić np. usterki w przestrzeni publicznej,
  • Biura Rozwoju Gdańska oraz Wydziału Urbanistyki i Architektury, gdzie będzie można sprawdzić plany miejscowe
  • Straży Miejskiej, gdzie będzie można zgłosić np. potrzebę interwencji.
  • Na miejscu będzie można wziąć udział w akcji „Melduj się w Gdańsku”, a także wyrobić bądź przedłużyć Kartę Mieszkańca.

Spacery po 35 dzielnicach. Co najczęściej zgłaszali radni?

To będzie 20. spotkanie z mieszkańcami

Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy przy stole” zorganizowano po raz pierwszy w 2019 roku. Odbyły się wówczas na Chełmie, w Pieckach-Migowie, Wrzeszczu Dolnym, Przymorzu Wielkim, Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiąclecia, Jasieniu, Stogach oraz Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach. 

Po dwuletniej przerwie, związanej z pandemią, w 2022 r. władze Gdańska ponownie zaprosiły na spotkania w takiej formule. Zorganizowano je w dzielnicach Ujeścisko - Łostowice, VII Dwór, Zaspa - Młyniec oraz Orunia Górna - Gdańsk Południe.

W roku 2023 zorganizowano spotkanie także na Oruni Górnej - Gdańsku Południu (na które zapraszano także mieszkańców Ujeściska - Łostowic, Przymorzu Wielkim, Oliwie, Siedlcach, Jasieniu i Brętowie. 

W roku bieżącym spotkanie z mieszkańcami zorganizowano na Wyspie Sobieszewskiej. Ostatnie w tej kadencji zaplanowano właśnie na Chełmie.

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole