• Start
  • Wiadomości
  • Centrum Edukacyjne Jabłoniowa. Dobiega końca budowa najmłodszej gdańskiej szkoły

Centrum Edukacyjne Jabłoniowa. Dobiega końca budowa najmłodszej gdańskiej szkoły

Trwają ostatnie prace wykończeniowe w całym kompleksie szkolnym. Wokół obiektów prowadzone są prace porządkowe, a do poszczególnych pomieszczeń szkolnych trafiają kolejne elementy wyposażenia i meble. Inwestycja powinna zakończyć się pod koniec lipca. W sierpniu br. rozpocznie się procedura odbiorowa.
11.07.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
2 września w Centrum Edukacyjnym Jabłoniowa zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek
2 września w Centrum Edukacyjnym Jabłoniowa zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Szkolny kompleks, który wejdzie w skład Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa, będzie składać się z trzech budynków. W dwóch obiektach znajdą się sale dydaktyczne, w trzecim - sala gimnastyczna oraz aula widowiskowo-konferencyjna.

W trzykondygnacyjnym budynku dydaktycznym (A) znajdzie się 25 oddziałów szkolnych. Będą tu sale lekcyjne, biblioteka (dostępna również dla osób spoza szkoły), szatnie dla uczniów i pracowników, węzły sanitarne i pomieszczenia socjalne. Do tego będą się tu mieścić również pomieszczenia administracyjne wraz gabinetami lekarskimi, świetlica i stołówka z zapleczem kuchennym. W budynku znajdą się także pomieszczenia magazynowe i techniczne oraz radiowęzeł.

W drugim dwukondygnacyjnym budynku dydaktycznym (B) mieścić się będzie 21 oddziałów szkolnych. Znajdą się tu m. in. gabinety i pracownie przedmiotowe. W tej części kompleksu będą również pomieszczenia dla nauczycieli, w tym pokój nauczycielski, gabinet psychologa i pedagoga.

Budynek sali gimnastycznej (C) będzie trzykondygnacyjny. Oprócz sali sportowej dla 200 osób, znajdzie się tu nowoczesna aula widowiskowo-konferencyjna dla około 300 użytkowników, zespół sal gimnastycznych, korekcyjnych (dla 50 osób), a także pokój nauczycielski, pomieszczenia sanitarne i socjalne. W tym budynku zaplanowano też salę korekcyjną przystosowaną do prowadzenia zajęć artystycznych i tanecznych oraz szatnie, magazyny i pomieszczenia techniczne.

W ramach inwestycji na terenie przyszkolnym powstały też boiska: piłkarskie i wielofunkcyjne (do piłki koszykowej, siatkowej, tenisa), bieżnia, skocznia w dal oraz plac zabaw dla najmłodszych uczniów.

 

W obiektach szkolnych trwają ostatnie prace wykończeniowe
W obiektach szkolnych trwają ostatnie prace wykończeniowe
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Koszt budowy całego kompleksu szkolnego to 76,6 mln zł.

W ramach Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa, od września 2018 roku, funkcjonuje już przedszkole. Opiekę w tej placówce znalazło 250 dzieci. Jest to budynek modułowy, o konstrukcji drewnianej, który posiada wspólną część żywieniową, administracyjną, socjalną i ogólnorozwojową (salę wielofunkcyjną). W ramach inwestycji powstał również plac zabaw oraz dojazd do przedszkola. 

 

Sala gimnastyczna w nowej gdańskiej szkole niemal gotowa
Sala gimnastyczna w nowej gdańskiej szkole niemal gotowa
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Czytaj także:

Centrum Edukacyjne Jabłoniowa. 1 września pierwszy dzwonek WIDEO I ZDJĘCIA

 

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole