Gdańska tradycja, czyli Bursztynowe Gody. Świętowanie 44. rocznicy ślubu - zgłoś się

Już po raz piąty w światowej stolicy bursztynu będziemy świętować Bursztynowe Gody. Pary, które wzięły ślub w 1979 roku i zgłoszą się do gdańskiego Urzędu Stanu Cywilnego, dostaną zaproszenie na wyjątkową uroczystość, gdzie otrzymają dyplomy oraz bursztynowe upominki. Z tej okazji zaplanowano także specjalny koncert. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia 2023.
26.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na stole z białym obrusem stoją trzy szklane kółka z bursztynem w środku, przy nich na stole leżą tabliczki z napisem Bursztynowe Gody oraz imionami i nazwiskami małżonków
Małżonkowie z 44-letnim stażem honorowani są w Gdańsku od pięciu lat
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Bursztyn z 44-letnim stażem

Bursztyn bałtycki to szlachetna żywica powstała co najmniej 40-45 mln lat temu, której od wieków ludzie przypisują właściwości magiczne i lecznicze. Nazywany Złotem Północy i skarbem Gdańska, ma specyficzny zapach i jest źródłem energii.

Nawiązując do wieku bursztynu, w 2016 roku Światowa Rada Bursztynu ustanowiła w Gdańsku święto małżeństw z 44-letnim stażem.

Kto może się zgłosić?

Pary, które zawarły związek małżeński w 1979 roku w USC w Gdańsku, lub w innym urzędzie, ale są mieszkańcami Gdańska, mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie, lub za pomocą poczty tradycyjnej bądź elektronicznej do  gdańskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Dane, o które poprosi urzędnik, to imiona i nazwiska jubilatów, data zawarcia małżeństwa, adres, oraz numer telefonu do kontaktu lub adres e-mail.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 sierpnia 2023 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI BURSZTYNOWYCH GODÓW W 2022 ROKU

 

Organizatorzy mają nadzieję, że otrzymany od Gdańska, światowej stolicy bursztynu, upominek z okazji Bursztynowych Godów będzie dla zaproszonych par magicznym amuletem na kolejne szczęśliwe lata małżeństwa oraz następne rocznice.

Informacje kontaktowe:

Urząd Stanu Cywilnego w Gdańsku
ul. Partyzantów 74, 80-254 Gdańsk,
stanowisko 22,23 (bilet B)
tel. 58 778 62 23,  58 778 62 26
email: usc@gdansk.gda.pl